• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

V Rusku rastú platy a zvyšuje sa životná úroveň, tvrdí Putin 

V Rusku rastú platy a zvyšuje sa životná úroveň, tvrdí Putin 

Vladimir Putin hovorí, že kombinácia vojenských a spotrebiteľských výdavkov poháňa ruskú ekonomiku vpred.

3.8.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin tvrdí, že kombinácia vojenských a spotrebiteľských výdavkov poháňa ruskú ekonomiku vpred, pričom zamestnanosť vo výrobe je podľa neho na stabilnej úrovni 10 miliónov ľudí tak, ako to bolo v roku 2021. Ako referuje spravodajský web CNN, Putin to povedal na štvrtkovom stretnutí s priemyselnými lídrami v Kremli.

Mzdy narástli o 20 percent

Podľa Putina dve tretiny rastu priemyselnej výroby zabezpečuje obrana a za zvyšnú tretinu je zodpovedný dopyt spotrebiteľov. Zároveň tvrdil, že životná úroveň Rusov sa zvyšuje a platy rastú, pričom poznamenal, že mzdy oproti vlaňajšku stúpli o 20 percent, čo bolo spôsobené i nedostatkom pracovnej sily.

Putin povedal, že smerom nahor ide taktiež produktivita. Tá sa podľa neho zvýšila asi o 5 %. Nešpecifikoval však, v akom období. Povedal, že je to životne dôležité, pretože nedostatok pracovnej sily by inak viedol k zvýšeniu mzdových nákladov a podkopal by ekonomiku podnikov. Putin zdôraznil, že rozšírenie výroby bolo obzvlášť pozoruhodné pri počítačoch a hotových metalurgických výrobkoch.

Rubeľ predstavuje riziko

Rusko vypadlo z rebríčka desiatich najlepších ekonomík na svete s hrubým domácim produktom približne vo veľkosti Austrálie. Napriek tomu zostáva jedným z najväčších dodávateľov energie na svetové trhy - vrátane Číny a Indie.

Západ uvalil na Moskvu sankcie po rozsiahlej invázii na Ukrajinu vo februári minulého roka. Analytici uviedli, že hoci ruská ekonomika tento rok pravdepodobne neklesne, slabý rubeľ predstavuje riziko. Podľa Eurasia Group devalvácia rubľa „zvýši finančnú nestabilitu a určite posilní už aj tak rastúce inflačné riziko v najbližších mesiacoch“. Prudký rast miezd môže podľa analytikov podporovať inflačné tlaky.

Experti očakávajú, že rozpočtový deficit za rok sa bude pohybovať medzi 2 % a 2,5 % HDP, pričom cena ruskej ropy nakupovanej ázijskými zákazníkmi sa zotavuje.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie