• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

V minulosti odvolaný predseda bardejovského súdu má teraz šéfovať Okresnému súdu v Starej Ľubovni

V minulosti odvolaný predseda bardejovského súdu má teraz šéfovať Okresnému súdu v Starej Ľubovni

Vecou by sa ešte mala zaoberať Súdna rada SR, ktorá má zabezpečiť aj vykonanie dohľadu nad spĺňaním predpokladov sudcovskej spôsobilosti.

5.2.2024 (SITA.sk) - Výberová komisia rezortu spravodlivosti vybrala za šéfa Okresného súdu v Starej Ľubovni sudcu, ktorý bol v minulosti odvolaný z funkcie predsedu Okresného súdu Bardejov.

Podľa zápisnice zverejnenej na internetovej stránke Ministerstva spravodlivosti SR výberová komisia 11. januára tohto roku skonštatovala, že „Karol Krochta vo výberovom konaní uspel a preukázal predpoklady na výkon funkcie predsedu Okresného súdu Stará Ľubovňa".

Krochtu odvolal minister Borec

Vecou by sa ešte mala zaoberať Súdna rada SR, ktorá má zabezpečiť preverenie majetkových pomerov úspešného uchádzača a vykonanie dohľadu nad spĺňaním predpokladov sudcovskej spôsobilosti.

Krochtu z funkcie predsedu Okresného súdu Bardejov po osobnom rozhovore odvolal minister spravodlivosti Tomáš Borec ešte v marci 2014. Urobil tak na návrh predsedníčky Krajského súdu v Prešove Anny Ilčinovej.

Denník Sme predtým upozornil, že sestra sudcu Katarína na bardejovskom súde zrejme nastúpi ako sudkyňa. V januári 2014 totiž vyhrala výberové konanie.

Krochtová pracovala ako policajná vyšetrovateľka, od roku 2005 bola poradkyňou ústavného sudcu. Borec v tejto súvislosti pripustil, že požiada súdnu radu, aby prípad preverila.

Bitka päsťami a kopancami

Neskôr sa ukázalo, že generálna prokuratúra žiadala o vydanie sudcu na trestné stíhanie. Bol totiž podozrivý z ublíženia na zdraví a výtržníctva.


Ústavný súd následne na neverejnom zasadaní v apríli 2014 nedal súhlas na trestné stíhanie sudcu. Ten v súčasnosti pôsobí ako sudca Krajského súdu v Prešove. Prípad sa podľa Sme týkal napadnutia muža počas silvestrovských osláv.


„Podľa polície išlo o bitku päsťami a kopancami," napísalo v roku 2014 Sme s tým, že zranenia poškodeného boli údajne až také vážne, že sa prípad nedal vyhodnotiť ako priestupok, ale trestný čin.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie