• Dnes je: Nedeľa 13. júna 2021 meniny má Anton

V boji s koronavírusom pomáhajú milióny z eurofondov, Remišová vidí ich reálny účinok

V boji s koronavírusom pomáhajú milióny z eurofondov, Remišová vidí ich reálny účinok

Z presunutých eurofondov išlo celkovo na mobilné odberové miesta, vybavenie ambulancií či nákup pľúcnej ventilácie viac ako 204 miliónov eur.

19.1.2021 (Webnoviny.sk) - Financie z eurofondových operačných programov vo výške 1,1 miliardy eur určené na zmiernenie dopadov pandémie koronavírusu reálne pomáhajú Slovensku. Myslí si to vicepremiérka Veronika Remišová, ktorá ešte v apríli 2020 navrhla vláde schválenie presunu vyše miliardy eur na pomoc v boji s pandémiou.

Podľa Remišovej do systému zdravotnej starostlivosti išlo z presunutých eurofondov celkovo 204,3 milióna eur. Z týchto peňazí sa momentálne financuje liečba, diagnostika a prevencia ochorenia COVID-19, mobilné odberové miesta, vybavenie ambulancií, ochrana pracovníkov v prvej línii či nákup zariadení na pľúcnu ventiláciu.

"Pri rokovaniach s Európskou komisiou som zdôrazňovala predovšetkým potrebu čo najväčšej flexibility pri presúvaní európskych zdrojov medzi jednotlivými operačnými programami a fondami, čo sa nám aj podarilo dosiahnuť.

Vďaka tomu sme nezazmluvnené zdroje z eurofondov mohli rýchlo nasmerovať tam, kde ich skutočne potrebujeme. V prvom rade na podporu zdravotníctva, na udržanie zamestnanosti a na pomoc ľudom,“ zdôraznila prostredníctvom sociálnych sietí vicepremiérka Veronika Remišová.

Záhadné šírenie nového kmeňa COVID-19: Slovenské hranice ostávajú otvorené, cestovné obmedzenia nemajú zmysel

Najčastejšie otázky o očkovaní proti COVID-19. Kedy na mňa príde rad a môžem vakcíny kombinovať?

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie