• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Únia navrhne sankcie za násilie páchané izraelskými osadníkmi na Západnom brehu, rovnaký úmysel má aj Londýn

Únia navrhne sankcie za násilie páchané izraelskými osadníkmi na Západnom brehu, rovnaký úmysel má aj Londýn

Washington minulý týždeň oznámil, že na izraelských osadníkov páchajúcich extrémistické násilie uvalia zákaz udeľovania víz.

11.12.2023 (SITA.sk) - Európska únia (EÚ) navrhne členským štátom, aby uvalili sankcie na extrémistických izraelských osadníkov, ktorí páchajú násilie voči Palestínčanom na okupovanom Západnom brehu Jordánu.

Londýn má rovnaký úmysel

Novinárom to v Bruseli povedal šéf európskej diplomacie Josep Borrell. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Takýto úmysel má aj Londýn. Štátny tajomník britského ministerstva zahraničia Andrew Mitchell povedal dolnej komore parlamentu, že minister zahraničia David Cameron o tejto otázke minulý týždeň diskutoval s americkými ministrom zahraničia Antonym Blinkenom.

Zákaz udeľovania víz

Washington minulý týždeň oznámil, že na izraelských osadníkov páchajúcich extrémistické násilie uvalia zákaz udeľovania víz a nebudú môcť cestovať do USA.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Od začiatku vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas v októbri sa zvýšil počet útokov na Západnom brehu Jordánu.

Násilné útoky voči Palestínčanom, vrátane streľby, zo strany ozbrojených izraelských osadníkov stúpli tak prudko, že ich blízki spojenci Izraela odsúdili a požadujú trestné stíhanie páchateľov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie