• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ukrajincovi odsúdenému za vraždu krajanky znížili trest, uložili mu aj psychiatrické liečenie

Ukrajincovi odsúdenému za vraždu krajanky znížili trest, uložili mu aj psychiatrické liečenie

Motívom vraždy 21-ročnej ženy, ktorá študovala prvý inžiniersky ročník na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, malo byť to, že nepomohla obžalovanému pri skúške.

20.4.2023 (SITA.sk) - Krajský súd v Bratislave na štvrtkovom verejnom zasadnutí v prípade Ukrajinca stíhaného za vraždu svojej krajanky obžalovanému mierne znížil trest. Ako uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, odvolací súd zrušil rozsudok Okresného súdu Bratislava III z januára tohto roku a sám rozhodol tak, že obžalovanému uložil trest vo výmere 14 rokov väzenia so zaradením do ústavu na výkon trestu so stredným stupňom stráženia.

Zákaz požívania alkoholických látok

Zároveň obžalovanému uložil ochranné psychiatrické liečenie ústavnou formou a ochranný dohľad na dobu tri roky," povedal hovorca s tým, že obžalovanému krajský súd uložil aj obmedzenie, konkrétne zákaz požívania alkoholických a iných návykových látok. „Rozsudok je právoplatný,“ dodal Adamčiak.

Ukrajinec Volodymyr Moiseienko ešte v januári tohto roku pred senátom Okresného súdu Bratislava III priznal, že začiatkom júna minulého roku uškrtil na bratislavskom internáte Mladá garda svoju krajanku Máriu.

Skutok zároveň oľutoval. Súd jeho vyhlásenie o vine akceptoval. Následne obžalovanému na návrh prokurátora uložil trest 14 rokov a šesť mesiacov väzenia, ktorý si mal odpykať v ústave s maximálnym stupňom stráženia.

Ochranné psychiatrické liečenie

Podľa znaleckého posudku trpí obžalovaný parciálnou poruchou osobnosti a odporúčajú mu preto liečbu ústavnou formou. Súd vyhovel aj tomuto návrhu a uložil obžalovanému ochranné psychiatrické liečenie a tiež ochranný dohľad na dobu troch rokov. Zároveň Moiseienko dostal aj zákaz konzumovať alkoholické nápoje a iné návykové látky.

Obhajoba argumentovala, že obžalovaný, ktorý bol spolužiakom zavraždenej v čase spáchania skutku, nebol psychicky v poriadku, keďže mu už skôr diagnostikovali schizofréniu. Keďže navyše sám oznámil svoj čin na polícii, navrhovali obhajcovia mimoriadne zníženie trestu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie