• Dnes je: Utorok 23. apríla 2024 meniny má Vojtech

Ukrajina potrebuje viac zbraní, ruským vojskám sa môže podariť zničiť ich frontovú líniu

Ukrajina potrebuje viac zbraní, ruským vojskám sa môže podariť zničiť ich frontovú líniu

Pochmúrnu dynamiku môže zmeniť len ukrajinská stabilita a chyby ruského velenia.

3.4.2024 (SITA.sk) - V prípade novej ruskej ofenzívy v letných mesiacoch existuje vysoké riziko, že sa ukrajinská frontová línia zrúti. Pre web Politico to pod podmienkou anonymity uviedli vysokopostavení ukrajinskí predstavitelia. Podľa nich potrebuje Ukrajina predovšetkým drony, húfnice a státisíce kusov delostreleckej munície a rakiet.

Podľa vysokopostavených ukrajinských predstaviteľov, ktorí slúžili pod velením bývalého veliteľa ukrajinských ozbrojených síl Valerija Zalužného až do jeho februárovej výmeny, je vojenský obraz pochmúrny. Tvrdia, že existuje veľké riziko, že sa frontová línia zrúti, kdekoľvek sa ruskí generáli rozhodnú zamerať svoju ofenzívu.

Rusko môže preraziť frontovú líniu

Navyše, vďaka oveľa väčšiemu počtu a riadeným vzdušným bombám, ktoré už niekoľko týždňov ničia ukrajinské pozície, sa Rusku pravdepodobne podarí „preraziť frontovú líniu a v niektorých oblastiach ju zničiť“.

Jeden vysokopostavený vojenský zdroj povedal, že „momentálne neexistuje nič, čo by Ukrajine mohlo pomôcť, pretože neexistuje žiadna seriózna technológia, ktorá by mohla Ukrajine kompenzovať veľkú masu vojsk, ktoré Rusko pravdepodobne vrhne“.

Tvrdí, že k dispozícii nie je takáto technológia a Západ ju nemá v dostatočnom množstve.

Potrebujú viac základných zbraní

Pochmúrnu dynamiku môže podľa neho zmeniť len ukrajinská stabilita a vytrvalosť, ako aj chyby ruského velenia. Ukrajinskí predstavitelia poznamenali, že teraz potrebujú viac základných konvenčných zbraní, ako aj bezpilotných lietadiel.

Potrebujeme húfnice a náboje, státisíce kusov delostreleckej munície a rakiet.

Chýbajú aj vojaci

Podľa tohto zdroja Ukrajina potrebuje štyri milióny kusov munície a dva milióny bezpilotných lietadiel. Predstavitelia zdôraznili, že potrebujú aj oveľa viac vojakov.

Okrem toho má Ukrajina podľa zdrojov v súčasnosti nielen vojenskú, ale aj politickú krízu. Rusko podľa nich zhromažďuje zdroje a bude pripravené začať veľký útok okolo augusta, alebo možno ešte skôr.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 23. apríl 2024

horoskopy na dnes utorok 23 april 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

V práci sa vám konečne otvoria nové šance. Mali by ste ich využiť najlepšie, ako len viete. Trochu húževnatosti a výsledky predbehnú očakávanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Záležitosti tvojho srdca, ktoré sa zdali doteraz pomýlené sa začínajú prejavovať opäť ako reálne. Treba sa len viac angažovať a vyliezť zo svojej ulity.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozčaruje vás niečie rozhodnutie, ale nezúfajte. Aspoň už konečne budete vedieť, na čom ste. Ak porozmýšľate, prídete na to, že malo prísť už skôr.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes sa nebudete cítiť celkom vo svojej koži, čo sa prejaví striedaním nálad. Nedajte sa ovplyvniť momentálnou náladou na neuvážené činy, ktoré by ste neskôr mohli ľutovať.
Všetky Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie