• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ukrajina chce udržiavať silnú polmiliónovú armádu a vývoz do EÚ by poskytol Kyjevu 200 miliárd dolárov ročne

Ukrajina chce udržiavať silnú polmiliónovú armádu a vývoz do EÚ by poskytol Kyjevu 200 miliárd dolárov ročne

Krajina podľa vicepremiérky chce zredukovať redistribúciu HDP prostredníctvom rozpočtu na 25 percent.

22.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajina si stanovila za cieľ v priebehu desiatich rokov zväčšiť svoj hrubý domáci produkt (HDP) zo 161 miliárd dolárov na jeden bilión dolárov.

Členstvo v NATO a EÚ

Krajina totiž potrebuje udržiavať silnú armádu s viac ako 500-tisíc príslušníkmi a rozvíjať sociálny, vzdelávací a zdravotnícky sektor.

Uviedla to ukrajinská vicepremiérka a ministerka pre ekonomický rozvoj a obchod Julia Svyrydenková na Konferencii o obnove Ukrajiny v Londýne. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Svyrydenková dodala, že dvomi hlavnými predpokladmi pre splnenie ekonomického cieľa je členstvo v NATO a Európskej únii.

Export Ruska a Číny do Európy

Svyrydenková poznamenala, že ak ruský a čínsky export do EÚ nahradí ukrajinský vývoz, poskytne to Kyjevu možnosť zvýšiť vývoz o viac ako 200 miliárd dolárov ročne.

„Teraz pracujeme na konkurenčnom daňovom systéme a sústreďujeme sa na rozvoj moderného trhu práce s cieľom riešiť výzvy povojnovej obnovy Ukrajiny,“ dodala vicepremiérka.

Podľa odhadu ukrajinského ministerstva financií HDP krajiny vlani klesol na 161 miliárd dolárov z úrovne viac ako 200 miliárd dolárov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie