• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Tretiemu stupňu povodňovej aktivity sa nevyhne 12 obcí východného Slovenska

Tretiemu stupňu povodňovej aktivity sa nevyhne 12 obcí východného Slovenska

Druhý stupeň je vyhlásený v troch mestách a siedmich obciach.

16.7.2021 (Webnoviny.sk) - Vodné toky na východe Slovenska sú momentálne ustálené, na niektorých evidujú vodohospodári mierny vzostup hladín vplyvom dotekania vôd z okolitého prostredia.

Ako informoval hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Marián Bocák, k piatkovej 6. hodine sú vyhlásené stupne povodňovej aktivity (SPA) v okresoch Prešov, Stará Ľubovňa, Sabinov a Bardejov.

V priebehu 24 hodín pribudli v treťom SPA obce Tulčík a Ľubotice (okres Prešov).

Situácia sa môže meniť

V meste Stará Ľubovňa znížili tretí SPA na druhý. Situácia sa podľa Bocáka môže počas dňa meniť v závislosti od avizovaných búrok.

„SVP má v tejto chvíli v teréne 49 pracovníkov a 37 kusov techniky, ktorí vykonávajú bezprostredné zabezpečovanie po povodni na miestach, kde je to možné. Ide najme o stabilizáciu svahov a odstraňovanie nánosov,“ uviedol Bocák.

Stále je tretí stupeň

Tretí stupeň povodňovej aktivity bol v piatok ráno v obciach Malý Šariš, Rokycany, Miklušovce, Ľubotice, Tulčík a Župčany (okres Prešov) a v obciach Mníšek nad Popradom, Jarabina, Kremná, Hraničné a Sulín (okres Stará Ľubovňa).


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasieV obci Gregorovce (okres Prešov) stále platí, že bol vyhlásený tretí SPA a následne bola samosprávou vyhlásená mimoriadna situácia pre zosuv pôdy.

Druhý stupeň povodňovej aktivity majú v mestách Veľký Šariš, Lipany a Stará Ľubovňa a v obciach Lúčka a Miľpoš (okres Sabinov), v Kvačanoch (okres Prešov), v obciach Lenartov, Kurov a Zborov (okres Bardejov) a v obci Kamenica (okres Sabinov).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie