• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Toto podpredseda vlády Holý asi nedomyslel, jeho stavebný zákon si vyžaduje úpravu desiatok predpisov

Toto podpredseda vlády Holý asi nedomyslel, jeho stavebný zákon si vyžaduje úpravu desiatok predpisov

Zľava: Predseda Národnej rady SR Boris Kollár, minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak a podpredseda vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý

Pre dva nové zákony o územnom plánovaní a výstavbe, ktoré nadobudnú účinnosť v apríli 2024, je potrebné upraviť takmer päťdesiat rôznych súvisiacich predpisov. Úrad pre územné plánovanie a výstavbu SR (ÚÚPaV) preto pripravuje návrh tzv. zberného zákona pre zosúladenie novej stavebnej legislatívy s praxou.

Treba urobiť množstvo zmien

Ako v stredu informoval, po viacerých reakciách na zverejnenie predbežnej informácie o tomto zámere otvoril odbornú diskusiu k vypracovaniu návrhu úprav súvisiacich zákonov.

„Legislatívne zmeny, ktoré reforma prináša sú skutočne rozsiahle a markantné, a preto považujeme za nevyhnutné, aby sa o zmenách diskutovalo otvorene a dôstojne,“ uviedol predseda ÚÚPaV Martin Hypký.

„Z tohto dôvodu sme pristúpili k rozšírenému postupu, ktorý dopĺňa odborný dialóg zainteresovaných subjektov verejnej moci ešte pred spustením samotného procesu medzirezortného pripomienkového konania,“ dodal. To by sa malo začať do konca tohto roka.

Spájanie konaní

Návrh legislatívnych úprav súvisiacich zákonov umožní spájanie konaní. „Dnešné samostatné konania o stavebnom zámere by sa mali spojiť do jedného. Každý dotknutý orgán by namiesto samostatného rozhodnutia vydal záväzné stanovisko, ktoré by bolo v jednom informačnom systéme súčasťou výsledného povolenia,“ priblížil Roman Skorka z ÚÚPaV. Podľa neho sa tak zvýši kvalita projektovej dokumentácie, zlepší prehľadnosť konania a rozhodovania.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie