• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Tohtoročný júl zlomil teplotný rekord, bol najteplejším mesiacom za posledných 120-tisíc rokov

Tohtoročný júl zlomil teplotný rekord, bol najteplejším mesiacom za posledných 120-tisíc rokov

oto sú najvyššie teploty v histórii ľudstva

Tohtoročný júl bude najteplejší mesiac v histórii Zeme. Ako referuje spravodajský web CNN, tvrdia to vedci z dvoch globálnych agentúr – Svetovej meteorologickej organizácie (WMO) a európskej Copernicus Climate Change Service.

Prekonanie rekordu

Podľa nich boli júlové horúčavy také extrémne, že je „prakticky isté“, že tento mesiac s veľkým náskokom prekoná všetky rekordy. Podľa odborníkov bolo v júli najhorúcejšie trojtýždňové obdobie v histórii, a takmer určite za viac ako stotisíc rokov.

Zvyčajne sú tieto rekordy, ktoré sledujú priemernú teplotu vzduchu na celom svete, prekonané o stotiny stupňa. Priemerná teplota prvých 23 júlových dní však bola 16,95 stupňa Celzia, čo je výrazne nad predchádzajúcim rekordom 16,63 stupňa Celzia z júla 2019, uvádza správa.

Najvyššie teploty v histórii ľudstva

Údaje použité na sledovanie týchto záznamov siahajú až do roku 1940. Avšak mnohí vedci, vrátane tých z Copernicus, tvrdia, že je takmer isté, že tieto teploty sú najteplejšie, aké planéta zažila za posledných 120-tisíc rokov.


Vzhľadom na to, čo vieme z tisícročných klimatických údajov získaných z prstencov stromov, koralových útesov a hlbokomorských sedimentov. „Toto sú najvyššie teploty v histórii ľudstva,“ povedala Samantha Burgess, zástupkyňa riaditeľa v Copernicus.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní


počasieTrvanie ročných období sa bude postupne meniť. Ktoré z nich bude najdlhšie?


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie