• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Tatar by mohol skončiť aj v Edmontone, tamojší generálny manažér ho dobre pozná

Tatar by mohol skončiť aj v Edmontone, tamojší generálny manažér ho dobre pozná

Slovenský hokejový útočník stále nemá angažmán na budúcu sezónu.

24.7.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar si stále nenašiel angažmán v zámorskej NHL na budúcu sezónu, no jeho meno spájajú odborníci s viacerými klubmi. Podľa Allana Mitchella z magazínu The Athletic by mohol 32-ročný krídelník nájsť nový domov v klube Edmonton Oilers, pričom tamojší generálny manažér Ken Holland Tatara dobre pozná. Slováka si totiž vybral na drafte nováčikov v roku 2009, keď pracoval pre Detroit Red Wings.

Holland je opatrný a konzervatívny generálny manažér. Takisto vie, akí cenní sú hráči, ktorí môžu mať okamžite vplyv na hru tímu. Tatar je taký hráč a Detroit ho draftoval práve pod dohľadom Hollanda," poznamenal Mitchell, podľa ktorého by sa Edmontonu hodil hráč Tatarovho typu.

Tatar je ľavák, ale dokáže hrať na oboch krídlach. Je čisto ofenzívny hráč, aj keď niekedy nevyrovnaný. V minulej sezóne zaznamenal priemerne 1,96 bodu na 60 minút hry pri plnom počte hráčov na ľade. Pri hre piatich proti piatim bol produktívnejší ako súper v 69 percentách prípadov, čo bol jeho najlepší výsledok v kariére. Edmontonu môže ponúknuť istotu v prípade poklesu formy či zranení krídelníkov v tíme," vysvetlil expert.

Tomáš Tatar pôsobil v profilige okrem Detroitu v tímoch Montreal Canadiens, Vegas Golden Knights a New Jersey Devils. Dres tímu Edmonton Oilers si doposiaľ oblieklo aspoň v jednom zápase NHL deväť Slovákov, naposledy to bol Tatarov niekdajší spoluhráč z Detroitu, Tomáš Jurčo v sezóne 2019/2020. Pred ním si zahrali za "olejárov" aj útočníci Miroslav Šatan, Zdeno Cíger, Milan Kytnár a Jozef Čierny a obrancovia Andrej Sekera, Martin Marinčin, Ľubomír Višňovský a Rudolf Tajcnár.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie