• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Taraba: Rozhodnutie súdu je pre opozíciu a Čaputovú obrovskou porážkou, klamali celú Európu o nejakej protiústavnosti

Taraba: Rozhodnutie súdu je pre opozíciu a Čaputovú obrovskou porážkou, klamali celú Európu o nejakej protiústavnosti

Toto všetko je dôkaz, že slovenská opozícia je hysterická, plná emócií a nenávisti, ale vo svojej podstate je nekompetentná, uviedol Taraba.

3.7.2024 (SITA.sk) - Ústavný súd SR svojím stanoviskom k novele trestných kódexov rozhodol o tom, že Slovensko bude mať rovnaký štandardný trestný zákon, ako majú ostatné európske štáty.

Klamali celý národ

Na sociálnej sieti to uviedol minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS). Súčasne tvrdí, že rozhodnutie súdu je pre opozíciu a exprezidentku Zuzanu Čaputovú obrovskou porážkou.

Klamali celú Európu a klamali celý národ o nejakej protiústavnosti. Robili celé mesiace priam revolúciu v uliciach, blokovali mesiace parlament, aby sa nemohli prijímať zákony prospešné pre ľudí. Toto všetko je dôkaz, že slovenská opozícia je hysterická, plná emócií a nenávisti, ale vo svojej podstate je nekompetentná, čoho dôkazom je stredajší rozsudok,“ tvrdí Taraba.

Nebudú vedieť stráviť porážku

Podľa neho opozícia nebude vedieť „stráviť porážku v oblasti profesionality a kompetentnosti“ a na druhý deň budú robiť ďalšie kroky proti vláde Roberta Fica (Smer-SD) v Bruseli.

Zneužívanie práva a drakonické tresty bez dôrazu na nápravu škody a správania, manipulácia trestných konaní bez dôkazov založených len na výpovedi jedného kajúcnika nikdy do demokratickej a civilizovanej spoločnosti nepatrili,“ doplnil Taraba.

Časti vládnej novely Trestného zákona nie sú v súlade s Ústavou SR. Rozhodol o tom na neverejnom zasadnutí pléna Ústavný súd SR, pričom o výsledku informoval predseda súdu Ivan Fiačan.

Podľa nálezu ústavného súdu sú z novely protiústavné len tri body, a to zmeny týkajúce sa prepadnutia majetku, možnosť na súde použiť aj nezákonne získaný dôkaz, ak je v prospech obvineného a právomoc ministra spravodlivosti napadnúť dohody o vine a treste až do troch rokov od ich uzavretia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 17. júl 2024

horoskopy na dnes stredu 17 jul 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úspešný deň pre ľudí pracujúcich v oblasti zdravotníctva a školstva. Ostatní dokážu riešiť problémy s humorom. Poobzerajte sa po vedľajšom zamestnaní.

Býk 21.4. - 21.5.

Silnejúca intuícia bude vhodne podporovaná. Vyriešenie zamotanej situácie, ku ktorej ste nemálo prispeli, je na obzore. Venujte sa tvorivej činnosti, môžete dosiahnuť pekné výsledky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Snažte sa presadiť svoje tvorivé možnosti a schopnosti, kým sa to ešte dá. Môžete tým veľa získať. Je najvyšší čas, aby ste prestali ťahať za kratší koniec. Máte na viac.

Rak 22.6. - 22.7.

Kto nepracuje, nič nepokazí. Držte sa dnes tohto hesla po celý deň. Pri roztržkách radšej ustúpte. Najlepším spoločníkom bude pre vás nejaká kniha.
Všetky Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie