• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Ako sa môžete pokúsiť naučiť sa prestať si hrýzť nechty ?

Ako sa môžete pokúsiť naučiť sa prestať si hrýzť nechty ?

Trvalé zmeny návykov neprichádzajú zo dňa na deň. Je to proces, ktorý bude vyžadovať trpezlivosť a vôľu

Obhrýzanie nechtov je bežný návyk, ktorý sa často vyskytuje u detí a dospelých. Tento návyk môže mať mnoho príčin, vrátane stresu, úzkosti, nudy alebo nervozity.

Aj keď sa môže zdať ako nevinný zvyk, môže spôsobiť mnoho problémov, ako napríklad infekcie nechtov, bolesť, krvácanie, alebo dokonca trvalé poškodenie nechtových lôžok.

Preto môže byť užitočné zistiť, čo spôsobuje, že si hryziete nechty a potom pracovať na riešení tohto základného problému.

Tu sú niektoré tipy, ktoré vám môžu pomôcť prestať si hrýzť nechty:

1. Nájdite alternatívu: Namiesto hryzenia nechtov sa snažte nájsť inú činnosť, ktorú môžete robiť, keď máte nutkanie si hrýzť nechty. Napríklad, môžete si dať žuvačku, kúpiť si špeciálne gumové krúžky na cvičenie prstov alebo si vyhrať so stresovou loptičkou.


2. Identifikujte príčinu: Aby ste sa mohli naučiť prestať si obhrýzať nechty, musíte zistiť, prečo to robíte. Pokiaľ je príčinou stres alebo úzkosť, pokúste sa nájsť alternatívne spôsoby, ako zvládnuť tento stres. Napríklad, môžete sa snažiť relaxovať pomocou meditácie, jógy alebo dýchania.


3. Použite lak na nechty: Ak máte na nechtoch lak, môže vám to pomôcť prestať si ich hrýzť. Lak vám môže pripomenúť, že sa snažíte prestať s týmto zvykom.


4. Starajte sa o nechty: Keď sa budete starať o svoje nechty, môžu vám byť drahé a zaslúžia si lepšiu starostlivosť. Snažte sa nechty pravidelne strihať a pilovať a používať hydratačné krémy na ruky a nechty.


5. Vyhýbajte sa situáciám, ktoré vyvolávajú stres: Snažte sa vyhnúť sa situáciám, ktoré vás stresujú a vedú k nutkaniu si hrýzť nechty.


6. Buďte trpezliví: Trvalé zmeny návykov neprichádzajú zo dňa na deň. Je to proces, ktorý bude vyžadovať trpezlivosť a vôľu.
Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie