• Dnes je: Pondelok 26. februára 2024 meniny má Viktor

Taliani zainvestujú do ťažby plynu v Líbyi osem miliárd dolárov, talianska premiérka Meloniová podpísala dohodu

Taliani zainvestujú do ťažby plynu v Líbyi osem miliárd dolárov, talianska premiérka Meloniová podpísala dohodu

Premiérka Talianska Giorgia Meloniová.

Talianska premiérka Giorgia Meloniová rokovala v sobotu so zástupcami Líbye o energetike a migrácii, ktoré sú taktiež hlavnými témami Európskej únie.

Počas jej návštevy Tripolisu energetické spoločnosti oboch krajín podpísali dohodu o plyne v hodnote osem miliárd dolárov. Pre líbyjský energetický sektor to predstavuje najväčšiu investíciu za viac ako dve desaťročia.

Meloniová tento týždeň okrem Líbye navštívila aj Alžírsko, keďže sa snaží zabezpečiť pre Taliansko zemný plyn, ktorý by nahradil dodávky z Ruska.

V Alžírsku, ktoré je hlavným dodávateľom Talianska, podpísala viaceré memorandá. V Tripolise zopakovala svoje tvrdenia z Alžírska, keď povedala, že hoci Taliansko chce zvýšiť svoje postavenie v regióne, neusiluje sa o „predátorskú“ pozíciu, ale chce pomôcť africkým národom „rásť a bohatnúť“.

Dohoda talianskej energetickej spoločnosti ENI s líbyjskou National Oil Corporation v hodnote spomenutých osem miliárd dolárov zabezpečí rozvoj dvoch líbyjských plynových polí na pobreží Stredozemného mora. ENI uviedla, že plyn z nich začne ťažiť v roku 2026.

Meloniová, ktorá sa zúčastnila na slávnostnom podpise, označila dohodu za „významnú a historickú“ a povedala, že pomôže Európe zabezpečiť zdroje energie. „Líbya je pre nás jednoznačne strategický ekonomický partner,“ povedala Meloniová.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie