• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Takmer 90 percent Slovákov nepovažuje témy predvolebnej kampane za dôležité, od vlády očakávajú riešenie reálnych problémov

Takmer 90 percent Slovákov nepovažuje témy predvolebnej kampane za dôležité, od vlády očakávajú riešenie reálnych problémov

Prieskum ďalej ukázal, že ľudia od novej vlády očakávajú, že bude inteligentná, vzdelaná, bude vládnuť slušne, a že jej členovia budú bezúhonní.

26.9.2023 (SITA.sk) - Ľudia na Slovensku nepovažujú témy, ktoré riešia politické strany v predvolebnej kampani, za dôležité pre kvalitu ich života.

Skutočne dôležité témy

Ako vyplynulo z kontinuálneho prieskumu Ako sa máte Slovensko?, myslí si to 88 percent z opýtaných. Od novej vlády očakávajú, že bude schopná riešiť reálne problémy a bude pre ľudí príkladom v oblasti vzdelávania a slušnosti.

Prieskum iniciovala prieskumná spoločnosť MNFORCE a komunikačná agentúra Seesame v spolupráci so Sociologickým ústavom SAV a Ústavom výskumu sociálnej komunikácie SAV. Prieskum prebiehal od 30. augusta do 6. septembra na vzorke tisíc respondentov.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Ako ďalej vyplynulo, len 11,6 percenta opýtaných je názoru, že politické strany sa v kampani dostatočne venujú skutočne dôležitým témam.

Zvyšní respondenti si myslia opak, čo môže byť dôvodom, prečo ľudia pri výbere politickej strany zohľadňujú viac faktor dôvery a dlhodobé postoje strán ako ich politický program.

Kľúčové faktory voličov

„Prvé dva faktory sú dokopy rozhodujúce pre viac ako polovicu voličov. Program je kľúčovým faktorom len pre necelú pätinu voličov," uviedla agentúra Seesame.

Z prieskumu dlhodobo vyplýva, že prioritami, ktorým by sa podľa ľudí mala venovať nová vláda, sú zdravotníctvo, nezávislosť a nestrannosť súdnictva, boj proti korupcii a riešenie dôsledkov inflácie.

„Aj keď si 70 percent ľudí myslí, že zdravotníctvo by malo byť prioritou, len 30 percent z nich pozná veľmi dobre alebo celkom dobre program v oblasti zdravotníctva tej strany, ktorú zvažujú voliť," spresnila agentúra Seesame.

76 percent respondentov očakáva, že vláda bude schopná riešiť skutočné problémy, ktoré ovplyvňujú kvalitu života.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie