• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Svet sa podľa Viskupiča posúva k bezhotovostnému plateniu, hovorí o rizikách aj prínosoch

Svet sa podľa Viskupiča posúva k bezhotovostnému plateniu, hovorí o rizikách aj prínosoch

Svet sa vyvíja a vyvíjajú sa aj digitálne platformy. No je potrebné podľa Viskupiča vnímať aj realitu hotovosti.

Európska komisia pripravuje novú digitálnu menu. Šéf parlamentného výboru pre financie a rozpočet Marián Viskupič v relácií Teraz takto denníka Plus jeden deň hovorí o prínosoch a aj rizikách. Svet sa podľa neho posúva k bezhotovostnému plateniu.

Nemecko preferuje najmä hotovosť

Ako príklad uviedol niektoré severské krajiny, v ktorých je možno tak 10 % hotovostných platieb. No sú krajiny, ako napríklad Nemecko, ktoré preferujú najmä hotovosť. Je podľa Viskupiča dôležité aby hotovosť ako možnosť stále ostala.


Úlohou Európskej centrálnej banky bude vysvetľovať výhody digitálnej meny v porovnaní so štandardným eurom. Viskupič nevníma zásadnú pridanú hodnotu digitálneho eura v porovnaní so súčasnosťou. Skutočné výhody, resp. nevýhody by sa zrejme ukázali až vtedy, ak by hotovosť ako taká zanikla.

Čo prinesie digitálne euro?

„Dôležité je, aby sa o tejto téme diskutovalo,“ poznamenal Viskupič. Podľa neho by svoj názor na túto tému mali povedať aj banky, ale aj ľudia. Je to téma na viacerých úrovniach a je potrebné zistiť, čo by digitálne euro mohlo priniesť.


Svet sa vyvíja a vyvíjajú sa aj digitálne platformy. No je potrebné podľa Viskupiča vnímať aj realitu hotovosti. Povinnosť digitálneho eura nepovažuje úplne za správne v tomto momente, treba si počkať na detaily návrhu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie