• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Šutaj Eštok je presvedčený, že Solák bude správnou osobou v pozícii policajného prezidenta

Šutaj Eštok je presvedčený, že Solák bude správnou osobou v pozícii policajného prezidenta

Ambíciou Soláka je podľa jeho vlastných slov viesť policajný zbor tak, aby si stopercentne plnil svoje úlohy s cieľom zaistiť bezpečnosť občanov na všetkých úrovniach.

29.11.2023 (SITA.sk) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) je presvedčený, že Ľubomír Solák bude správnou osobou v pozícii policajného prezidenta.

Bude vždy zastávať zákon

Podľa šéfa rezortu vnútra je Solák človek, ktorý sa bude vždy zastávať zákona, spravodlivosti a svojich policajných kolegov. Šutaj Eštok zároveň informoval, že Soláka chce do funkcie oficiálne vymenovať v piatok.

„S kandidátom na stáleho policajného prezidenta zdieľame rovnaký pohľad na bezpečnosť v našej krajine a zhodneme sa na základných prioritách. Tou najdôležitejšou je zaručiť bezpečnosť Slovenska a jeho obyvateľov s tým, že zákon musí platiť pre všetkých rovnako," uviedol minister vnútra.

„Prioritou je dôkladná ochrana hraníc pred nelegálnou migráciou, ale tiež efektívne riešenie každodennej kriminality v obciach a mestách, aby sa ľudia cítili bezpečne," tvrdí Solák.

Služobná prax v polícií

Rezort vnútra zároveň informoval, že Solák má 25-ročnú služobnú prax v polícii a pôsobil v rámci útvaru osobitného určenia prezídia policajného zboru vrátane riadiacich funkcií.

„Verím, že prinesie do zboru pokoj, jasný poriadok a disciplínu, aby policajný zbor fungoval tak, ako má a bez zneužívania časti príslušníkov na politické objednávky," dodal Šutaj Eštok.

Predseda parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť a bývalý policajný prezident Tibor Gašpar (Smer-SD) informoval, že rozprava ku kandidátovi prebehla v súlade so zákonom a etikou, až na vystúpenie poslanca Igora Matoviča (hnutie Slovensko). Gašpara mrzí, že na schôdzi zazneli vulgarizmy a osobné útoky.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie