• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Strelci v tímovom trape mužov získali striebro, Paňková v C1 žien obsadila 5. miesto

Strelci v tímovom trape mužov získali striebro, Paňková v C1 žien obsadila 5. miesto

Prvýkrát v ére samostatnosti neboli slovenskí kanoisti vo finále na majstrovstvách Európy v C1 mužov.

2.7.2023 (SITA.sk) - Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe získali v záverečný deň Európskych hier v Poľsku strieborné medaily v tímovom trape mužov. Trio Adrián Drobný, Erik Varga a Marián Kovačócy sa z kvalifikácie prebojovalo do finále, v ktorom podľahlo Chorvátom 3:7. Slovenská výprava si tak z Poľska odnesie z osem cenných kovov (1-4-3).

Padol nový rekord

Drobný, Varga a Kovačócy dosiahli v kvalifikácii 218 bodov, čo je nový európsky i svetový rekord. Z 225 terčov netrafili dovedna len sedem. Darilo sa najmä Kovačócymu, ktorý trafil všetkých 75 terčov.

Kanoistka Zuzana Paňková obsadila v nedeľňajšom finále C1 konečné 5. miesto. Vo finále zaznamenala čas 115,41 s a nebyť dotyku na 18. bránke, získala by bronzovú medailu. Z triumfu sa napokon tešila Nemka Elena Liliková (109,67 s).

Slovenky si viedli dobre

Paňková bola jediná spomedzi slovenských kanoistov a kanoistiek, ktorá prešla predpoludňajším „semifinálovým sitom“. V boji o miestenku v 10-člennom finále obsadila rovnako 5. priečku. Pred bránami finále tesne zostala Soňa Stanovská, ktorú v semifinále klasifikovali na 11. pozícii. Tretia Slovenka v semifinále Emanuela Luknárová bola sedemnásta.

„Dúfala som v postup do finále. Verila som si, cítila som sa dobre, ale nepovedala by som, že som naisto čakala účasť v desiatke. Vlani na ME v Liptovskom Mikuláši mi to tesne nevyšlo. Za ten rok som sa výkonnostne posunula a som rada, že som sa postarala o najlepší individuálny výsledok nášho vodného slalomu na tomto podujatí,“ povedala Paňková podľa webu olympic.sk.

Slovenskí kanoisti neboli vo finále

Európske hry sú zároveň aj majstrovstvami Európy. Matejovi Beňušovi, Markovi Mirgorodskému a Alexandrovi Slafkovskému nevyšlo semifinále singlistov a ani jeden nepostúpil do finále. Beňuš obsadil 12. priečku, Mirgorodský skončil na 18. pozícii a Slafkovského klasifikovali na 20. mieste.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie