• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Strana Za ľudí je už takmer bez ľudí. Opustil ju aj Meravý, vraj bola len „výťahom“ pre Kiskových blízkych ľudí

Strana Za ľudí je už takmer bez ľudí. Opustil ju aj Meravý, vraj bola len „výťahom“ pre Kiskových blízkych ľudí

V septembrových parlamentných voľbách už kandidovať nebude.

12.7.2023 (SITA.sk) - Politickú stranu Veroniky Remišovej Za ľudí opustil ďalší z jej zakladajúcich členov – ekonóm Tomáš Meravý. Dôvodom je, že nesúhlasil s tým, aby Za ľudí išla do volebnej koalície s hnutím OĽaNO a priatelia a Kresťanskou úniou.

„Vždy som tvrdil, že niečo také pre mňa neprichádza do úvahy. Predsedníčke Remišovej som sa za našu doterajšiu spoluprácu poďakoval, no zároveň som jej povedal, že týmto sa naše cesty v straníckej politike rozchádzajú,“ uviedol na sociálnej sieti.

V septembrových parlamentných voľbách už nebude kandidovať. Podporiť plánuje takú politickú stranu, ktorá bude garantovať proeurópsku zahraničnú politiku, rozvoj ekonomiky a zdravé verejné financie.

Výťah pre Kiskových ľudí

Do strany Za ľudí vstúpil Meravý pred štyrmi rokmi na odporúčanie Ivana Mikloša ako jeden z jej zakladajúcich členov s cieľom privodiť na Slovensku zmenu k lepšiemu. Jej zakladateľovi Andrejovi Kiskovi pomáhal ešte v jeho prezidentskej kampani v roku 2014, v ktorej porazil Roberta Fica.

Ako bývalý člen SDKÚ-DS podľa svojich slov vkladal veľké nádeje do Kiskovho projektu a veril, že jeho strana bude silnou stredopravou stranou so solídnym odborným zázemím a schopnosťou kompetentne riadiť štát.

„S ľútosťou musím skonštatovať, že moje nádeje boli sklamané. Strana poslúžila v prvom rade ako výťah do vysokých funkcií pre Kiskových blízkych ľudí. Otec zakladateľ krátko po voľbách odišiel a strana zložená z ideologicky a osobne nekompatibilných osobností sa čoskoro rozpadla,“ skonštatoval Meravý.

Už viac nemá síl

Dodal, že počas svojho trojročného pôsobenia vo vláde sa všetkými silami snažil byť baštou racionality a hrádzou proti populizmu. Ako poradca ministra financií bol zodpovedný za riadny chod Ekonomického krízového štábu a pomáhal chrániť ľudí pred dopadmi covidovej pandémie.

„Za zdravý rozum a rozpočtovú zodpovednosť som musel nejedenkrát bojovať nielen s koaličnými partnermi, ale aj na pôde vlastnej strany. Ale viac už na tieto aktivity nemám síl. Som z toho celého neskutočne unavený,“ zhodnotil Meravý.

Strana prijala nových členov

Stranu Za ľudí už opustili viacerí poslanci parlamentu, napríklad Mária Kolíková vstúpila do klubu SaS a Juraj Šeliga a Jana Žitňanská odišli do strany Demkrati. Zo strany odišiel v posledných dňoch aj štátny tajomník ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Dušan Velič, ktorý teraz kandiduje za hnutie OĽaNO a priatelia. Strana Za ľudí na svojom webe píše, že má silnú členskú základňu v regiónoch.

Pre Aktuality.sk Remišová uviedla, že len za posledný mesiac do strany Za ľudí prijali niekoľko desiatok nových členov. „V uplynulom období registrujeme odhlášky v jednotkách z rôznych dôvodov, no snažíme sa s každým, kto o to má záujem, naďalej korektne spolupracovať,“ povedala.

Na otázku, koľko presne má strana členov, Remišová konkrétne neodpovedala, povedala len, že ich má viac ako SaS a má vraj aj vyše 400 registrovaných sympatizantov.

Viac k téme: Odchod zo strany, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predsedníčka strany Za ľudí
Zdroj: SITA.sk - Strana Za ľudí je už takmer bez ľudí. Opustil ju aj Meravý, vraj bola len „výťahom“ pre Kiskových blízkych ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie