• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Spokojný? Nežartujme. Kritizuje Mucha vyjadrenie trénera Calzonu po remíze s Luxemburskom

Spokojný? Nežartujme. Kritizuje Mucha vyjadrenie trénera Calzonu po remíze s Luxemburskom

Szilárdovi Némethovi chýbalo v zápase proti Luxemburčanom hlavne nasadenie v podaní slovenských hráčov.

25.3.2023 (SITA.sk) - Bývalých slovenských futbalových reprezentantov Szilárda Németha a Jána Muchu poriadne sklamalo počínanie mužstva spod Tatier vo štvrtkovom úvodnom zápase kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Nemecku proti mužstvu Luxemburska (0:0). „Chalani musia vstúpiť do seba a začať makať," vyhlásil Németh v štúdiu televíznej stanice Sport 1.

Chýbalo nasadenie

Niekdajší výborný útočník, ktorý v najcennejšom drese zaznamenal 22 gólov, priznal, že sa mu nepáčil herný prejav slovenského mužstva. „Nevidel som tam nasadenie, nešmýkali sme sa po zadku... Keď to nejde herne a nevytvárame si šance, treba do toho dať bojovnosť a nejako dotlačiť ten gól. Nehovorím, že sme nebehali, že sme nechceli, ale je to málo,“ poznamenal.

Podľa Muchu zatiaľ taliansky odborník Calzona, ktorý so slovenským tímom nezvíťazil ani v piatom dueli, nevštepil mužstvu svoj rukopis. „Nemáme zatiaľ nič, taká je pravda. Veľmi slabý výkon. Treba to povedať otvorene. Skoro vôbec nič sme nehrali. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale vytvoriť si v takom zápase dve šance, to je katastrofa. Takto sa ďalej nepohneme," vyhlásil bývalý gólman reprezentačného tímu.

Slabí dopredu

Tiež si si myslí, že tréner už po predchádzajúcich dueloch mal mať odskautovaných hráčov a vytipovanú svoju ideálnu základnú jedenástku. Mucha taktiež tvrdí, že Slováci v defenzíve majú kvalitu, ale smerom dopredu sú veľmi slabí.

Calzona sa bezprostredne po skončení duelu vyjadril, že je spokojný. Slováci podľa neho čelili ťažkému súperovi a hráčom za ich výkon zagratuloval. Németh s Muchom po týchto slovách iba ťažko skrývali rozpaky. „Keby som bol tréner reprezentácie, po takomto výkone by som ja osobne nebol spokojný," vravel Németh a vzápätí naňho nadviazal Mucha: „Spokojný? Nežartujme. Možno sme boli na inom zápase. Asi som v televízii videl niečo iné. Ak je tréner spokojný s tým, čo sme videli, tak klobúk dole. Treba nám zagratulovať k bodu a ideme ďalej."

Slovenskí reprezentanti v rámci aktuálneho asociačného termínu budú v akcii ešte v nedeľu 26. marca, keď v druhom zápase kvalifikácie ME 2024 privítajú v Bratislave výber Bosny a Hercegoviny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie