• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Spojené štáty sa na krátko vyhli platobnej neschopnosti. Jedna z kľúčových požiadaviek dohody sa týkala Ukrajiny

Spojené štáty sa na krátko vyhli platobnej neschopnosti. Jedna z kľúčových požiadaviek dohody sa týkala Ukrajiny

Rozhodnutie spoľahnúť sa na demokratické hlasy môže McCarthyho stáť kreslo predsedu, keďže sa radikálni republikáni vyhrážali jeho odvolaním, ak tak urobí.

Americká vláda sa na krátko vyhla platobnej neschopnosti po tom, čo v Kongrese Spojených štátov prešla dohoda o jej krátkodobom financovaní.

Legislatíva, ktorú pred polnocou podpísal prezident Joe Biden, udrží vládne orgány nad vodou do 17. novembra. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Ak by Kongres nedosiahol dohodu, počnúc polnocou by nastal takzvaný shutdown, čo by poslalo desaťtisíce federálnych zamestnancov na nútené dovolenky bez nároku na odmenu a pozastavilo rôzne vládne služby.

Potrebné sú obe strany

Shutdown vzniká, keď sa obe komory Kongresu nedokážu dohodnúť na zhruba 30 % federálnych výdavkov, ktoré musia schváliť pred začiatkom každého fiškálneho roka 1. októbra. Keďže republikáni majú tesnú väčšinu v Snemovni reprezentantov a demokrati majú v Senáte väčšinu o jediné kreslo, každé opatrenie financovania si vyžaduje účasť oboch strán.

Návrh legislatívy predložil republikánsky predseda Snemovne reprezentantov Kevin McCarthy, ktorý čelí rebélii radikálnych republikánov s neústupnými požiadavkami na zníženie výdavkov. Opatrenie, ktoré udrží financovanie vlády do polovice novembra bez výrazných ústupkov v otázke výdavkov, napokon prešlo s podporou viac demokratov ako republikánov, pričom 90 členov Republikánskej strany bolo proti.

V hre je McCarthyho funkcia

Rozhodnutie spoľahnúť sa na demokratické hlasy môže McCarthyho stáť kreslo predsedu, keďže sa radikálni republikáni vyhrážali jeho odvolaním, ak tak urobí. Keďže sa však väčšina zákonodarcov chcela vyhnúť platobnej neschopnosti, dohoda o financovaní zahŕňa jednu z kľúčových požiadaviek neústupčivých republikánov – neobsahuje žiadnu novú pomoc pre Ukrajinu.


V prekvapivom kroku poprední senátni lídri z Demokratickej aj Republikánskej strany, vrátane senátneho lídra republikánov Mitcha McConnella, vydali spoločné vyhlásenie, v ktorom avizovali, že chcú zabezpečiť, aby „americká vláda naďalej poskytovala“ podporu Ukrajine.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie