• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

Spojené štáty podľa whistleblowera taja „niekoľko desaťročí“ trvajúci program, ktorý zachytáva UFO

Spojené štáty podľa whistleblowera taja „niekoľko desaťročí“ trvajúci program, ktorý zachytáva UFO

Predstavitelia Pentagonu v decembri uviedli, že od začatia obnoveného úsilia o vyšetrovanie správ o UFO dostali „niekoľko stoviek“ nových hlásení.

27.7.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty taja dlhodobý program, v rámci ktorého sa vyhľadávajú a spätne analyzujú neidentifikované lietajúce objekty.

V stredu v Kongrese to povedal bývalý spravodajský dôstojník vzdušných síl. Pentagon však jeho tvrdenia poprel.

Očakávaná výpoveď majora vo výslužbe Davida Gruscha pred podvýborom pre dohľad Snemovne reprezentantov bola najnovším vstupom Kongresu do sveta UAP - alebo „neidentifikovaných vzdušných javov“, čo je oficiálny termín, ktorý americká vláda používa namiesto UFO.

Reči o mimozemšťanoch

I keď štúdium záhadných lietadiel alebo objektov často evokuje reči o mimozemšťanoch a „malých zelených mužíčkoch“, demokrati i republikáni v posledných rokoch presadzujú väčší výskum ako záležitosť národnej bezpečnosti pre obavy, že pozorovania pilotov môžu súvisieť s protivníkmi Spojených štátov.

Gruscha vraj v roku 2019 vedúci vládnej pracovnej skupiny pre UAP požiadal, aby identifikoval všetky vysoko utajované programy súvisiace s poslaním tejto pracovnej skupiny. V tom čase pôsobil v Národnom prieskumnom úrade, agentúre, ktorá prevádzkuje americké špionážne satelity.


Počas plnenia mojich služobných povinností ma informovali o niekoľko desaťročí trvajúcom programe vyhľadávania havárií UAP a spätného inžinierstva, ku ktorému mi odopreli prístup,“ povedal.

USA vedia o „neľudskej“ aktivite

Na otázku, či americká vláda má informácie o mimozemskom živote, Grusch uviedol, že USA pravdepodobne vedia o „neľudskej“ aktivite už od 30. rokov minulého storočia.


Pentagon Gruschove tvrdenia o utajovaní odmietol. Podľa hovorkyne rezortu obrany Sue Gough vyšetrovatelia nenašli „žiadne overiteľné informácie, ktoré by potvrdzovali tvrdenia, že v minulosti existovali alebo v súčasnosti existujú akékoľvek programy týkajúce sa vlastníctva alebo spätného inžinierstva mimozemských materiálov“. Vyhlásenie sa pritom podľa agentúry AP nevenovalo UFO, ktoré nie sú podozrivé, že by mohli byť mimozemskými objektami.

Grusch tvrdí, že po svojom zistení sa stal vládnym whistleblowerom a za to, že verejne prehovoril, čelil odvetným opatreniam. Odvetné taktiky pritom odmietol konkretizovať s odvolaním sa na pokračujúce vyšetrovanie.


Bolo to veľmi brutálne a veľmi nešťastné, niektoré postupy použili, aby mi ublížili z profesionálneho aj osobného hľadiska,“ vyjadril sa.

Hrozba bezpečnosti?

O Gruschove vyjadrenia v Kongrese prejavili záujem demokrati i republikáni a ich tón bol podľa AP triezvejší ako pri iných nedávnych vypočutiach, na ktorých sa zúčastnili whistlebloweri oslavovaní republikánmi a kritizovaní demokratmi. Zákonodarcovia oboch strán sa Gruscha pýtali na jeho štúdium UFO a na dôsledky, ktorým čelil, a na to, ako by sa mohli dozvedieť viac o vládnych programoch UAP.

Niektorí zákonodarcovia kritizovali Pentagon za to, že v rámci utajovaného brífingu neposkytol viac podrobností ani nezverejnil zábery, ktoré by mohli ukázať verejnosti. Na predchádzajúcich vypočutiach predstavitelia Pentagonu ukázali videozáznam z vojenského lietadla F-18, na ktorom bol zachytený akýsi balónovitý útvar.


V tom čase „sme nevideli nič, a to sme ešte len na začiatku, čo by nás viedlo k presvedčeniu, že niektorý z pozorovaných objektov je mimozemského pôvodu“, povedal námestník ministra obrany pre spravodajstvo a bezpečnosť Ronald Moultrie. Dodal pritom, že „akýkoľvek nepovolený systém v našom vzdušnom priestore považujeme za hrozbu pre bezpečnosť“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie