• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Sonja Kopčanová vycestovala na Miss Intercontinental 2023, predvedie sa v národnom kroji

Sonja Kopčanová vycestovala na Miss Intercontinental 2023, predvedie sa v národnom kroji

Finále súťaže bude 15.

2.12.2023 (SITA.sk) - Druhá vicemiss Slovensko 2023 Sonja Kopčanová vycestovala na svetovú súťaž Miss Intercontinental 2023 do Egypta na Sinajský poloostrov do mesta Sharm El Sheikh.

23-ročná Sonja, študentka z Banskej Bystrice, bude reprezentovať ako slovenské, tak aj svoje hodnoty. Informovala o tom PR manažérka projektu Miss Slovensko Silvia Paprancová.

Šatka chránila aj zdobila

Sonja sa na Miss Intercontinental predvedie aj v národnom kroji z kolekcie Kruhy z dielne slovenskej módnej značky FakeFolk Michaely Hubert.

Národný odev, ktorý Sonja predvedie, vypovedá o ženách v tradičnej ľudovej kultúre, ktoré sa stretávali a vyspievali si svoje radosti a žiale. Ako uviedli organizátori súťaže Miss Slovensko, symbol šatky pretrváva. Kedysi bola symbolom ženskosti, skúšok či etáp. Raz chránila, inokedy zdobila.

„Dnes už len zdobí, ale symbol ostáva. Pocit, s ktorým nosí dnešná žena na hlave šatku, môže byť rovnaký. Pokora, hrdosť, národná identita. Moderné nevytláča tradičné. Inšpirujú sa navzájom, a to rukodelnosťou, estetikou, etikou,“ priblížili organizátori s tým, že národný kostým prináša vánok tradičného odevu v podobe výšivkárskeho umenia, moderného grafického dizajnu a návrhárskeho rukopisu.

Symbol pôvabu

Súťaž Miss Intercontinental sa stala symbolom pôvabu a krásy Organizácie Spojených národov a v roku 2022 si pripomenula 50. výročie. Verejnosti je známa ako prehliadka najvyrovnanejších žien sveta. Miss Intercontinental reflektuje aj na zmeny vo svete.

Držiteľky titulu urobili významné kariéry vo vláde, v obchode, vo finančníctve, filme a v móde. Sú to ženy plné sily a pôvabu, odhodlania a inteligencie, štýlu a obsahu," priblížili organizátori Miss Slovensko.

Hlasovanie spustili v novembri

Poslednou víťazkou súťaže je aktuálna Miss Intercontinental 2022 – Le Nguyen Bao Ngoc z Vietnamu. Slovensko zastupovala na ostatnej súťaži I. Vicemiss 2021 Sylvia Šulíková, ktorá postúpila aj do top 20. Sonju je možné podporiť hlasovaním.

Hlasovanie spustili 21. novembra na stránke missintercontinental.choicely.com. Miss s najväčším počtom hlasov automaticky postúpi medzi sedem najlepších a získa cenu People´s Choice Award, a druhá najúspešnejšia kandidátka v hlasovaní postúpi taktiež automaticky do semifinále súťaže.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie