• Dnes je: Pondelok 25. septembra 2023 meniny má Vladislav

Slávna bunda Michaela Jordana z OH 1992 v Barcelone smeruje do aukcie

Slávna bunda Michaela Jordana z OH 1992 v Barcelone smeruje do aukcie

Bundu v červenej, bielej a modrej farbe značky Reebok si musel Jordan obliecť počas medailového ceremoniálu spolu s ostatnými členmi legendárneho "Dream Teamu".

11.5.2023 (SITA.sk) - Bundu, ktorú Michael Jordan slávne a neochotne nosil pri preberaní zlatej medaily na olympijských hrách v španielskej Barcelone v roku 1992, vlastní Brian McIntyre už viac ako tri desaťročia. Uvedomil si však, že nadišiel čas, aby teraz urobila radosť inému zberateľovi. Aukčná sieň Sothebys odhaduje, že bundu by mohli vydražiť za sumu od milióna do troch miliónov dolárov.

Spomenutú bundu v červenej, bielej a modrej farbe od výrobcu športového oblečenia Reebok si musel Jordan obliecť počas medailového ceremoniálu spolu s ostatnými členmi legendárneho "Dream Teamu", a to napriek tomu, že mal vtedy zmluvu s konkurenčnou spoločnosťou Nike. Cez rameno si tak Jordan prehodil americkú vlajku, aby skryl logo firmy Reebok.

Keď Jordan zišiel z pódia, vyzliekol si bundu, odhodil ju bokom a potom ju daroval McIntyreovi. "Užil som si to a teraz je ten správny čas to urobiť. A je ľahšie to spraviť, ako nechať tieto veci pre moje deti," vyhlásil McIntyre, pričom dodal, že Jordan vie o jeho rozhodnutí.

McIntyre bol súčasťou americkej basketbalovej výpravy na OH 1992, keďže v tom čase pracoval pre vedenie zámorskej NBA. Súčasťou jeho práce, okrem dohľadu nad stykom s verejnosťou na všetkých významných podujatiach NBA, bolo pomáhať pri iných významných podujatiach, na ktorých sa zúčastňovali hráči z NBA - vrátane majstrovstiev sveta a olympijských hier.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 25. september 2023

horoskopy na dnes pondelok 25 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Sentimentálne nálady sú na príťaž nielen vám, ale aj vášmu okoliu. Nemali by ste sa stále ľutovať, radšej konečne urobte konkrétne kroky, na nápravu súčasného stavu.

Býk 21.4. - 21.5.

Vašu citlivú dušu podporí človek, ktorého ste poznali len z videnia. Dobre si však premyslite, či vaše novo prebudené city neohrozia harmóniu v partnerskom zväzku.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte pocit, že sa všetci sprisahali proti vám? Situácia sa zmení po absolvovaní rozhovoru, ktorý vás čaká okolo obeda. Zosilnie vaša slabosť pre opačné pohlavie.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnešok je priaznivý pre tých, ktorí potrebujú nové nápady a inšpiráciu. Venujte pozornosť aj zdanlivým maličkostiam, ktoré sa neskôr môžu ukázať ako rozhodujúce.Všetky Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie