• Dnes je: Pondelok 26. februára 2024 meniny má Viktor

Strata vlasov. Čo ju spôsobuje a ako ju zastaviť?

Strata vlasov. Čo ju spôsobuje a ako ju zastaviť?

Výživové nedostatky môžu byť koreňom problému a ich odstránenie môže pomôcť pri regenerácii vlasov.

Strata vlasov, alebo alopecia, je stav, pri ktorom dochádza k nadmernému vypadávaniu vlasov. Existuje mnoho rôznych príčin vypadávania vlasov, vrátane genetických faktorov, hormonálnych nerovnováh, zdravotných problémov, stresu a výživových nedostatkov.

Medzi najčastejšie príčiny straty vlasov patria androgénna alopécia (úbytok vlasov spôsobený hormónmi), autoimunitné ochorenia, infekcie vlasových folikulov, chemoterapia a niektoré lieky.

Aby sme zastavili stratu vlasov, musíme sa snažiť identifikovať jej príčinu. Ak ide o genetickú predispozíciu, možno budeme musieť prijať opatrenia, ktoré zlepšia zdravie vlasov, ako sú napríklad použitie špeciálnych výživových doplnkov alebo šampónov s obsahom vitamínov a minerálov pre zdravie vlasov.

Ak je príčinou stratu vlasov hormonálna nerovnováha, môže byť potrebná liečba hormónmi alebo iné formy liečby na reguláciu hormónov. Autoimunitné ochorenia a infekcie vlasových folikulov si môžu vyžadovať lieky na zmiernenie zápalu a podporu rastu vlasov.


Výživové nedostatky môžu byť koreňom problému a ich odstránenie môže pomôcť pri regenerácii vlasov. Mnohé vitamíny a minerály sú nevyhnutné pre zdravie vlasov, ako napríklad biotín, vitamín C, železo a zinok.

Okrem liečby príčiny môžu pomôcť aj niektoré všeobecné opatrenia na prevenciu straty vlasov, ako sú pravidelné ošetrenie vlasov, vyhýbanie sa agresívnym procesom ako sú farbenie alebo trvalé ondulácie, používanie šampónov a kondicionérov určených pre vašu konkrétnu typ vlasov, a minimalizácia stresu.

V každom prípade by sme mali konzultovať s lekárom alebo dermatológom, ak sa vyskytnú príznaky vypadávania vlasov, aby sme mohli určiť príčinu a začali vhodnú liečbu.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie