• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Skupina Arriva zmení majiteľa, riaditelia sú nadšení a vo verejnej doprave budú služby poskytovať naďalej

Skupina Arriva zmení majiteľa, riaditelia sú nadšení a vo verejnej doprave budú služby poskytovať naďalej

Arriva pôsobí v Českej republike, Chorvátsku, Maďarsku, Taliansku, Holandsku, Poľsku, na Slovensku, v Slovinsku, Španielsku a Spojenom kráľovstve.

Dopravná skupina Arriva, pôsobiaca aj na Slovensku, vo štvrtok privítala navrhovanú transakciu medzi spoločnosťami Deutsche Bahn (DB) a I Squared Capital.

Vlastníctvo spoločnosti

Deutsche Bahn ako vlastník dopravcu v priebehu roka 2024 po splnení obvyklých podmienok a schválení prevedie vlastníctvo spoločnosti na I Squared. Investícia poskytne Arrive vhodnú platformu pre rast.

Generálny riaditeľ skupiny Arriva Mike Cooper navrhovanú transakciu označil za veľkú príležitosť a začiatok novej dôležitej kapitoly ich podnikania.

„Tím spoločnosti I Squared zdieľa naše presvedčenie o poskytovaní udržateľných dopravných služieb, ktoré vyhovujú potrebám zajtrajška, ako aj súčasným tlakom,“ uviedol Cooper.


Investícia I Squared do skupiny Arriva podľa neho pomôže využiť nové príležitosti a vytvoriť hodnotu pre všetkých, ktorí sú pre Arrivu dôležití.

Poskytovanie služieb

Generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku Michal Horák považuje oznámenie o transakcii za výbornú správu pre celú spoločnosť Arriva a pre jej pôsobnosť na Slovensku.


„Pod vedením nového majiteľa môžeme s dôverou hľadieť do budúcnosti, pričom na spôsobe poskytovania našich služieb sa nič nemení,“ podotkol Horák.

Aj naďalej budú podľa neho poskytovať služby pre objednávateľov verejnej autobusovej dopravy. Arriva zabezpečuje na Slovensku verejnú autobusovú dopravu v piatich z ôsmich krajov – v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom, Žilinskom a Košickom.


Spoločnosť I Squared má za sebou investície do infraštruktúrnych spoločností – od spoločností zaoberajúcich sa energetickými riešeniami, ako je Aggreko, až po spoločnosti poskytujúce dopravné a logistické služby vrátane TIP Group.


Arriva je popredným poskytovateľom osobnej dopravy v celej Európe, zamestnáva približne 35 500 ľudí a zabezpečuje približne 1,5 miliardy prepravených cestujúcich v 10 európskych krajinách.

Zabezpečuje ich prepravu autobusmi, vlakmi, autokarmi, električkami, vodnými autobusmi, pričom prevádzkuje systémy zdieľania bicyklov a dopravné riešenia aj na požiadanie.


Arriva pôsobí v Českej republike, Chorvátsku, Maďarsku, Taliansku, Holandsku, Poľsku, na Slovensku, v Slovinsku, Španielsku a Spojenom kráľovstve.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie