• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Šimečka chce od Hegera vedieť, kedy podľa neho dozreje čas na registrované partnerstvá

Šimečka chce od Hegera vedieť, kedy podľa neho dozreje čas na registrované partnerstvá

Podľa podpredsedu európskeho parlamentu nedozrievajú ľudské práva, ale ovocie.

11.3.2023 (SITA.sk) - Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka vyzval dočasne povereného predsedu vlády SR Eduarda Hegera, aby spresnil, kedy dozreje čas na registrované partnerstvá. Reagoval tak na Hegerove vyjadrenie, že čas na registrované partnerstvá ešte nedozrel.

Nedozrievajú ľudské práva, ale ovocie

Dovoľujem si ho preto vyzvať, aby uviedol konkrétne podmienky alebo predpokladaný termín, kedy čas dozreje. Zároveň by som ho chcel upozorniť, že podobný zákon aktuálne prejednáva ukrajinský parlament popri vojne. A podporuje ho aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský," informoval v tlačovej správe Šimečka.

Na Slovensku liberáli aj konzervatívci vždy odsúvali práva LGBTI ľudí, pretože ´museli riešiť dôležitejšie veci´. Túto výhovorku nikdy nepochopím - normálny politik predsa musí zvládnuť riešiť niekoľko vecí naraz," myslí si šéf PS.

Heger by podporil Záborskej interrupcie

Podpredsedníčka hnutia Lucia Plaváková je sklamaná z ďalšieho vyjadrenia Eduarda Hegera, ktorý podľa nej tvrdí, že by podporil legislatívne návrhy Anny Záborskej (OĽaNO) k interrupciám.

Tieto návrhy sú totiž popieraním práv žien. Vystavujú ich ohrozeniu na zdraví a životoch, napr. zavedením čakacej doby aj v prípade, ak sa má interrupcia vykonať zo zdravotných dôvodov. V Poľsku na takéto čakanie doplácajú ženy vlastnými životmi," uviedla Plaváková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie