• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Šéf európskej diplomacie navštívil neohlásene Odes. Ukrajine vyjadril podporu

Šéf európskej diplomacie navštívil neohlásene Odes. Ukrajine vyjadril podporu

Ukrajina má podľa neho „každé právo brániť sa proti ruskej agresii a znovu získať plnú kontrolu nad svojím územím“.

30.9.2023 (SITA.sk) - Šéf európskej diplomacie Josep Borrell v sobotu prišiel na vopred neoznámenú návštevu ukrajinského mesta Odesa. Informuje o tom portál Kyjiv Independent.

„Odesa je krásne historické mesto. Mala by byť na titulkoch pre jej živú kultúru a ducha. Namiesto toho je v správach ako častý terč Putinovej vojny,“ napísal Borell na platforme X, známej aj ako Twitter.

Výročie anexie

Borrell tiež spomenul prvé výročie nelegálnej anexie Doneckej, Luhanskej, Záporožskej a Chersonskej oblasti Ruskom. Ukrajina má podľa neho „každé právo brániť sa proti ruskej agresii a znovu získať plnú kontrolu nad svojím územím“. Zároveň zdôraznil, že Európska únia bude stáť za Ukrajinou tak dlho, ako to bude potrebné.

Potrebná spolupráca

Kyiv Independent pripomína, že Borrel tiež prostredníctvom videospojenia hovoril na Medzinárodnom fóre obranného priemyslu v Kyjeve. Poukázal na dôležitosť pripomínania úspechov európskeho obranného priemyslu pri jeho podpore pre Ukrajinu a zároveň dodal, že aj miestny ukrajinský priemysel má mnoho cenných skúseností, o ktoré sa môže podeliť so svojimi európskymi partnermi.

Podľa Borrella je potrebná zvýšená spolupráca medzi ukrajinským a európskym obranným priemyslom a zachovanie silného miestneho vojenského priemyslu bude kľúčové pre schopnosť Ukrajiny zaistiť svoju bezpečnosť.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie