• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Schneider Electric, Intel a Applied Materials pracujú na dekarbonizácii výroby polovodičov

Schneider Electric, Intel a Applied Materials pracujú na dekarbonizácii výroby polovodičov

Spoločnosť Schneider Electric, líder v oblasti digitálnej transformácie energetického manažmentu a automatizácie, spustila nový partnerský program Catalyze.

18.7.2023 (SITA.sk) - Spoločnosť Schneider Electric, líder v oblasti digitálnej transformácie energetického manažmentu a automatizácie, spustila nový partnerský program Catalyze. Jeho cieľom je urýchliť prístup k obnoviteľnej energii pre firmy podnikajúce na trhu polovodičov.

Program Catalyze predstavili partneri počas veľtrhu SEMICON West 2023 a je prvým svojho druhu, ktorého cieľom je riešiť emisie v dodávateľskom reťazci pri výrobe polovodičov. Program nadväzuje na podobné iniciatívy Schneider Electric vo farmaceutickom priemysle (Energize) alebo v maloobchode pre spoločnosť Walmart (Gigaton PPA).

Spoločnosti Intel a Applied Materials sú prvými firemnými partnermi programu Catalyze. Spoločne so spoločnosťou Schneider Electric budú obaja partneri pomáhať aktérom z celého ekosystému polovodičového priemyslu, aby sa zapojili do programu Catalyze a pomohli urýchliť prechod dodávateľského reťazca na obnoviteľné zdroje energie a nízkouhlíkovú budúcnosť.

Keďže celosvetový dopyt po polovodičoch rastie a uhlíková stopa sa neustále zvyšuje, je nevyhnutné, aby aktéri polovodičového priemyslu spolupracovali na podpore väčšieho využívania obnoviteľnej energie. Spoločným cieľom partnerov Catalyze bude povzbudiť tisíce dodávateľov v tomto odvetví, aby prijali odvážne opatrenia v oblasti klímy prostredníctvom dekarbonizácie. Ide o náročnú úlohu vzhľadom na zložitosť dodávateľského reťazca, dostupnosť a spoľahlivosť údajov a komplexnosti metodiky pri definovaní emisií.

Program Catalyze obsahuje:

  • Spojenie nákupu energie v rámci hodnotového reťazca polovodičov s cieľom urýchliť zavádzanie obnoviteľných zdrojov energie.
  • Prístup dodávateľov ku trhu so zmluvami o spoločnom nákupe elektrickej energie (power purchase agreements, PPA).
  • Zvýšenie povedomia o dostupnosti obnoviteľnej energie v konkrétnych regiónoch.
  • Pomoc dodávateľom, ktorí sa zaviazali znížiť svoje emisie uhlíka.
  • Vzdelávanie a vývoj prevádzkových modelov, ktoré smerujú k nulových emisiám.
  • Prepojenie dodávateľov prostredníctvom digitálnych technologických platforiem s cieľom priniesť merateľné opatrenia v oblasti dekarbonizácie dodávateľského reťazca.

"Naším cieľom je umožniť spoločnostiam čo najlepšie využívať energiu a zdroje. Partnerský program Catalyze je vynikajúcim príkladom toho, ako môžu spoločnosti v kľúčových globálnych odvetviach spolupracovať na urýchlení dekarbonizácie," hovorí Peter Herweck, generálny riaditeľ spoločnosti Schneider Electric.

"Prechod na obnoviteľné zdroje energie je dôležitým krokom na zníženie emisií skleníkových plynov. Aktuálne sme dosiahli 93 % podiel obnoviteľnej elektrickej energie a do roku 2030 smerujeme k 100 %," hovorí Keyvan Esfarjani, prevádzkový riaditeľ Intel. "Sme hrdí na to, že sme zakladajúcim členom Catalyze. Našou spoločnou iniciatívou je, aby celé odvetvie, ktoré poháňa digitálny svet dosiahlo maximálnu čistú energiu."

"S našimi dodávateľmi spolupracujeme na zavádzaní osvedčených postupov v oblasti udržateľnosti v rámci programu SuCCESS2030. Program Catalyze vnímame ako prirodzené pokračovanie tohto snaženia," hovorí Gary Dickerson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Applied Materials. "Podpora užšej spolupráce v rámci hodnotového reťazca je kľúčom k znižovaniu emisií uhlíka. Tešíme sa, že v spolupráci s našimi partnermi zvýšime produkciu čistej energie pre globálny polovodičový priemysel."

Program Catalyze sa spočiatku zameria na dodávateľov s najvyšším energetickým zaťažením na trhoch, kde je v súčasnosti k dispozícii energia z obnoviteľných zdrojov. V ďalšom kroku bude nasledovať rozšírenie po celom svete tam, kde sa stretne konkrétny záujem a trhové príležitosti v oblasti obnoviteľných zdrojov energie.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie