• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

SaS s vyššími daňami nesúhlasí, ministrovi financií poslali takmer sto opatrení pre vyšší ekonomický rast

SaS s vyššími daňami nesúhlasí, ministrovi financií poslali takmer sto opatrení pre vyšší ekonomický rast

Ministerstvo financií SR v reakcii na kritiku liberálov uviedlo, že žiadne zvyšovanie daní nezavádza.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) apeluje na ministra financií Michala Horvátha, aby sa miesto predkladania nových vyšších daní zaoberal 96 konkrétnymi opatreniami pre vyšší ekonomický rast, ktoré mu liberáli zaslali.

Navyše, úradnícka vláda má priviesť Slovensko v pokoji do volieb a nezapájať sa do predvolebného súboja návrhmi na vyššie dane. V tlačovej správe to uviedol hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Vyššie dane sú červenou čiarou

„Zvýšiť dane dokáže každý. Ak však chceme Slovensku seriózne pomôcť, zabezpečiť vyššie mzdy, kvalitnú prácu či lepšie dôchodky, neprispeje k tomu mylná predstava o vyšších daniach, ale ekonomický rast,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík. Opakuje, že vyššie dane sú pre ňu červenou čiarou.

„Ministerstvo financií postupne zverejňuje ďalšie návrhy v medzirezortnom pripomienkovom konaní, ktorými chce zvýšiť daňové príjmy štátu. Najnovšie má ísť o vyššiu spotrebnú daň napríklad na pivo či víno či takzvanú dorovnávaciu daň pre veľké zahraničné skupiny pôsobiace na Slovensku. Tieto návrhy tak v konečnom dôsledku budú znamenať vyššie ceny a zníženie životnej úrovne,“ doplnil predseda parlamentného výboru pre financie a rozpočet Marián Viskupič.

Niektoré zmeny sa zaviesť musia

Ministerstvo financií SR v reakcii na kritiku liberálov uviedlo, že žiadne zvyšovanie daní nezavádza.

„Prezentované návrhy treba vnímať ako začiatok verejnej diskusie o možnostiach konsolidácie. Už pred pár týždňami sme avizovali, že opatrenia budeme zverejňovať postupne, budú rôzneho charakteru a bude ich potrebné vnímať ako celok. Celkovú analýzu možností, ako ozdraviť verejné financie, predstavíme v septembri,“ podotkol rezort financií.

Doplnil, že v prípade niektorých diskutovaných návrhov ministerstva financií ide o transpozíciu európskych smerníc, a teda opatrení, ktoré Slovensko zaviesť musí.


„Ide napríklad aj o úpravu nesystémových návrhov, ktoré prijal parlament bez odbornej diskusie. Ministerstvo preto túto odbornú diskusiu otvára s tým, že tieto návrhy prejdú riadnym legislatívnym procesom. Ten je potrebné začať už dnes, ak chceme vytvoriť priestor pre budúcu vládu ich včas presadiť do praxe,“ dodalo ministerstvo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie