• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Rusko pripravuje do boja vysoko deštruktívne termobarické systémy TOS-1A, pri Bachmute nasadilo aj ďalšie jednotky

Rusko pripravuje do boja vysoko deštruktívne termobarické systémy TOS-1A, pri Bachmute nasadilo aj ďalšie jednotky

Vysoko deštruktívne systémy TOS-1A zvyčajne používajú ruské špecializované jednotky chemickej, biologickej a rádiologickej ochrany na Ukrajine.

11.4.2023 (SITA.sk) - Rusko presúva termobarické systémy TOS-1A smerom k svojim vzdušným silám, čo môže naznačovať zvýšenie ich úlohy v útočných operáciách na Ukrajine. V najnovšej správe to tvrdí britské ministerstvo obrany.

Budúca úloha vzdušných síl

„Presun pravdepodobne naznačuje budúcu úlohu ruských vzdušných síl v útočných operáciách na Ukrajine. Je to pravdepodobne súčasť úsilia o rekonštrukciu vzdušných síl po tom, čo utrpeli ťažké straty v prvých deviatich mesiacoch vojny,“ uvádza sa v správe.

Nasadili ďalšie jednotky

Ako sa uvádza v aktualizácii zo 7. apríla, Rusko nasadilo na bachmutský front ďalšie jednotky a začalo v tejto oblasti efektívnejšie využívať delostrelectvo, pričom dosiahlo určitý úspech.

„Na miestnej úrovni Wagnerovci a velitelia ruského ministerstva obrany pozastavili trvajúci spor a zlepšili spoluprácu,“ uviedli Briti vo svojej piatkovej dennej správe.

Dodali, že ruské výsadkové jednotky pravdepodobne poskytli podporu a celkovo „Rusko opäť používa delostrelectvo efektívnejším spôsobom“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie