• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Rusi majú na Ukrajine logistické problémy a zrejme na to doplatil Mizincev

Rusi majú na Ukrajine logistické problémy a zrejme na to doplatil Mizincev

Nedostatok munície vedie k vnútorným nezhodám, najmä medzi ruským ministerstvom obrany a žoldnierskou Wagnerovou skupinou.

2.5.2023 (SITA.sk) - Zatiaľ čo ruské politické vedenie požaduje úspech na bojisku, ruskí logistickí špecialisti nedokážu na Ukrajine dosiahnuť svoje ciele. V najnovšej správe to uvádza britské ministerstvo obrany.

Odvolanie ministra obrany

Briti poukázali na to, že podľa správ na ruských sociálnych sieťach 27. apríla odvolali z funkcie námestníka tamojšieho ministra obrany Michaila Mizinceva.

Ten bol zodpovedný za vojenskú logistiku, pričom vo funkcii vydržal iba osem mesiacov. Mizincevovo odvolanie zatiaľ nebolo potvrdené, ale špekulácie o jeho budúcnosti podčiarkujú skutočnosť, že problémom ruskej vojenskej kampane na Ukrajine sú logistické otázky.

Nedarí sa plniť požiadavky

Britská spravodajská komunita navyše dodáva, že Rusko nemá dostatok munície, aby uspelo v ofenzíve. Práve nedostatok munície vedie k vnútorným nezhodám, najmä medzi ruským ministerstvom obrany a žoldnierskou Wagnerovou skupinou.

„Rusko naďalej pripisuje najvyššiu prioritu mobilizácii svojho obranného priemyslu, ale stále sa mu nedarí plniť požiadavky vojnového obdobia. Zatiaľ čo ruskí politickí lídri vytrvalo požadujú úspech na bojisku, ruskí profesionáli v oblasti logistiky uviazli uprostred,“ uvádzajú Briti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie