• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Rozpočtová konsolidácia je podľa Kažimíra nevyhnutná, každé jedno opatrenie však ľudí zabolí

Rozpočtová konsolidácia je podľa Kažimíra nevyhnutná, každé jedno opatrenie však ľudí zabolí

Úradnícka vláda v stredu predstavila návrh konsolidačných opatrení, ktorými by sa mohla riadiť budúca vláda na to, aby Slovensko smerovalo k nižšej zadlženosti a poklesu deficitu verejných financií.

Nová vláda, ktorá vzíde zo septembrových volieb, bude musieť pripraviť potrebnú konsolidáciu verejných financií s konkrétnymi návrhmi. Myslí si to aj guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Peter Kažimír.

Stret fenoménov

Vo štvrtok na tlačovej konferencii zdôraznil, že rozpočtová konsolidácia je nevyhnutná. Každé jedno opatrenie však ľudí zabolí. No konsolidácia je podľa neho proces, ktorý je nevyhnutný a nejde o zábavu.

Problémom podľa Kažimíra je, že sa v jednom momente stretli dva fenomény, a to dlhodobá udržateľnosť verejných financií a relatívne vysoká úroveň dlhu.

Táto dvojkombinácia predstavuje podľa guvernéra centrálnej banky riziko. Záleží však, aký mix opatrení si nová vláda zvolí. Kažimír si myslí, že budúca konsolidácia bude viac na príjmovej ako výdavkovej strane štátneho rozpočtu.

Konsolidačné opatrenia

Úradnícka vláda v stredu predstavila návrh konsolidačných opatrení, ktorými by sa mohla riadiť budúca vláda na to, aby Slovensko smerovalo k nižšej zadlženosti a poklesu deficitu verejných financií.


Dokument obsahuje takmer 100 rôznych opatrení v celkovom objeme takmer 10 mld. eur. „Ja som veľmi rád, že takéto menu vzniklo,“ skonštatoval Kažimír.


Zároveň dodal, že také vznikali na ministerstve financií aj v minulosti, no neboli možno tak priamo komunikované, ako to urobila Ódorova vláda.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie