• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Rozhodnutia ministra vnútra nie sú podľa Fica revanšom. Nech si spomenú, aké je to ráno o piatej vykopnúť dvere

Rozhodnutia ministra vnútra nie sú podľa Fica revanšom. Nech si spomenú, aké je to ráno o piatej vykopnúť dvere

Predseda vlády Robert Fico to skonštatoval po návšteve rezortu.

30.10.2023 (SITA.sk) - Rozhodnutia o odvolaní policajných funkcionárov, ktoré urobil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, majú svoju vnútornú logiku a nie sú revanšom.

Po návšteve rezortu to skonštatoval predseda vlády Robert Fico.

„Keď sa niekto sťažuje na revanš, nech si spomenie, aké je to ráno o piatej vykopnúť dvere,“ povedal Fico s tým, že cestou revanšu súčasná vláda nepôjde. „Pôjdeme cestou zákonnou. Pôjdeme cestou, ktorú si môžeme aj z hľadiska postavenia Slovenska dovoliť,“ dodal Fico.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok ešte minulý týždeň odvolal z funkcie policajného prezidenta Štefana Hamrana. Zároveň zrušil posty policajných viceprezidentov, čím prišli o miesto Hamranovi zástupcovia Branko Kišš a Damián Imre.

Eštok sa tvári, že koná podľa zákona. V skutočnosti sa však podľa Šimečku riadi príkazmi Fica

Hoci sa Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) tvári, že koná podľa zákona, v skutočnosti koná ako na príkaz Roberta Fica (Smer-SD). Uviedol to predseda hnutia Progresívne Slovensko a podpredseda Národnej rady SR Michal Šimečka. Reagoval tak na kroky nového ministra vnútra Šutaja Eštoka.

Neprinesie to nič dobré

„Za prvé dva dni odvolal policajného prezidenta Štefana Hamrana aj oboch viceprezidentov, a mimo služby postavil vyšetrovateľa Jána Čurillu a jeho kolegov. Zemetrasenie v policajnom zbore naozaj neprinesie ani lepšiu bezpečnosť a ochranu ľudí na Slovensku, ani lepšie vyšetrenie všetkých korupčných káuz. Jediné, čo to prinesie, je demonštrácia moci a lepší spánok tým, ktorí by mali čeliť spravodlivosti,” uviedol Šimečka.

Úbohý proces odvolania

Šimečku na tejto situácii mrzí ešte jedna vec, a to pokračujúca degradácia slovenskej politickej kultúry.

„Odvolať policajného prezidenta tri dni predtým, ako mu na vlastnú žiadosť končí služobný pomer, spraviť to bez osobného stretnutia, a zo dňa na deň ho preveliť na druhý koniec republiky, je úbohé a dospelí politici by takto konať nikdy nemali,” uzavrel Šimečka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie