• Dnes je: Piatok 29. septembra 2023 meniny má Michal, Michaela

Ropu už z Azerbajdžanu máme, Wlachovský chce pre Slovensko aj plyn (video)

Ropu už z Azerbajdžanu máme, Wlachovský chce pre Slovensko aj plyn (video)

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Wlachovský.

Ropa k nám z Azerbajdžanu už tečie, teraz je na rade plyn. Uviedol to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Wlachovský na tlačovej besede po stretnutí s ministrom zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky Džejhunom Bajramovom.

Bez dvojitého zdanenia

Tesne pred samotnou tlačovkou obaja šéfovia diplomacií podpísali zmluvu medzi Slovenskom a Azerbajdžanom o zamedzení dvojitého zdanenia a zabránení daňových únikov v oblasti daní z príjmov.

„Ide o základnú dohodu, aby mohli slovenskí podnikatelia podnikať v Azerbajdžane, a aby sa tam mohli rozvíjať. To isté platí však aj naopak,“ vysvetlil Wlachovský, pričom obaja ministri zahraničných vecí potvrdili záujem na rozšírení dvojstrannej spolupráce do viacerých oblastí.


Spoločnou prioritou je ale hľadanie ekonomických príležitostí s konkrétnymi výsledkami. Podľa Wlachovského je rozpracovaných viacero projektov, ktoré chcú obe krajiny realizovať.

„Azerbajdžan zohráva dôležitú úlohu v rámci energetickej bezpečnosti EÚ vrátane Slovenska. Ropa už do Slovnaftu začala tiecť, rovnako chceme, aby k nám začal tiecť z Azerbajdžanu aj plyn,“ uviedol šéf našej diplomacie.

Otvorenie ambasády


Podľa Wlachovského je kriticky dôležité, aby v otázke prítoku plynu na Slovensku začali rokovania konkrétnych prevádzkovateľov, ktorí si dohodnú konkrétne podmienky.

Kedy by mal začať prúdiť plyn na Slovensko náš minister zahraničia povedať nedokázal, pretože je tam, podľa neho, veľa technických vecí, ktoré sa musia vyriešiť.

Minister zahraničných vecí Azerbajdžanu Džejhun Bajramov spresnil, že ropa na Slovensko tečie z jeho krajiny od marca.


Už 30 rokov diplomatických vzťahov so Slovenskom chce Azerbajdžan posilniť tým, že u nás otvorí svoju ambasádu, čo by ešte viac zlepšilo spoluprácu a vzťahy medzi oboma krajinami.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie