• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Putinovi sa nepáči správanie Lotyšska voči ruskej menšine. Budú čeliť rovnakému prasačiemu správaniu, vyhráža sa

Putinovi sa nepáči správanie Lotyšska voči ruskej menšine. Budú čeliť rovnakému prasačiemu správaniu, vyhráža sa

Pobaltská krajina, ktorá žila veľkú časť 20.

6.12.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin povedal, že Lotyšsko bude čeliť následkom „v rámci vlastnej krajiny“ v dôsledku politiky Rigy voči ruskej menšine.

Ako referuje web Kyiv Independent, Putinovo vyhlásenie prišlo v čase rastúceho napätia medzi Organizáciou Severoatlantickej zmluvy (NATO) a Ruskom a diskusií o možnom budúcom konflikte medzi alianciou a Moskvou.

Falošná zámienka

Kremeľ navyše už predtým použil falošnú zámienku o „zlom zaobchádzaní s rusky hovoriacou menšinou" na spustenie svojej agresie voči Ukrajine.

„Nemyslím si, že šťastie príde k tým, ktorí presadzujú takúto politiku. No, neviem, koľko ich je teraz, ale myslím, že v Lotyšsku bolo asi 40 % rusky hovoriacich ľudí," vyhlásil Putin.

Podľa údajov lotyšskej vlády z tohto roka patrí asi 23,7 % občanov z 1,8-miliónovej populácie k ruskej menšine. „Ak budú robiť takú politiku voči ľuďom, ktorí v tej krajine chceli žiť, pracovali tam, vytvorili niečo dobré pre tú krajinu a budú sa k nim správať takým prasačím spôsobom, tak oni sami budú čeliť rovnakému prasačiemu správaniu vo svojej vlastnej krajine," dodal Putin.

Listy ruským občanov

Lotyšský parlament v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu schválil minulý rok novelu zákona, ktorá sprísňuje pravidlá pobytu pre ruských občanov. Od Rusov žijúcich v Lotyšsku sa teraz vyžaduje, aby požiadali o trvalý pobyt a zložili skúšku z lotyšského jazyka na základnej úrovni.


Lotyšské úrady nedávno poslali listy viac ako trom tisíckam ruských občanov, v ktorých im oznámili, že budú musieť opustiť Lotyšsko, keďže sa neprihlásili na pobyt a neabsolvovali jazykový test.

Zákon prijatý v septembri má za cieľ do roku 2025 postupne vyradiť ruštinu ako vyučovací jazyk na školách. Rusko označilo takúto politiku v Lotyšsku a ďalších pobaltských krajinách za „rusofóbiu“.


Vyšetrovanie litovskej verejnoprávnej televízie LRT z mája tohto roka odhalilo plány Moskvy ovplyvňovať pobaltské štáty pomocou miestnych proruských organizácií a ruských etnických menšín.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie