• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Putin sa chce postarať o deti zabitých ruských vojakov, vraj „ako keby boli naše vlastné“

Putin sa chce postarať o deti zabitých ruských vojakov, vraj „ako keby boli naše vlastné“

Projekt má v ruskom ponímaní názov „deti hrdinov“.

23.10.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin podporil nový projekt, ktorého cieľom je postarať sa o deti vojakov zabitých vo vojne na Ukrajine. Ako referuje web news.sky.com, projekt má v ruskom ponímaní názov „deti hrdinov“.

Ruská štátna tlačová agentúra TASS uviedla, že Putin „požaduje, aby sa venovala osobitná pozornosť deťom bojovníkov špeciálnej operácie a aby sa o ne postaralo, ako keby boli naše vlastné.“

Putin túto požiadavku predložil Kazbekovi Kokovovi, šéfovi oblasti Kabardsko-Balkarsko. Kokov údajne Putinovi povedal, že úrady v tejto republike implementujú projekt, ktorého cieľom bude monitorovať deti bojovníkov prostredníctvom pravidelných kontrol siete sociálnych pracovníkov.

Britské spravodajské služby odhadujú, že počty mŕtvych a vážne zranených na strane Ruska dosahujú až 190-tisíc vojakov. Podľa Ukrajincov už bolo zabitých takmer 295-tisíc Rusov.

Budúcoročné prezidentské voľby sú Putinovou prioritou, Briti vyslovili aj prognózu o jeho predvolebnej kampani

Prioritou ruského vodcu Vladimira Putina sú prezidentské voľby, ktoré sa uskutočnia 17. marca budúceho roka. Ako referuje web news.sky.com s odvolaním sa na britskú spravodajskú službu, Putin „bude takmer určite opäť kandidovať, napriek tomu, že svoj zámer ešte verejne neoznámil“.


Briti uvádzajú, že predvolebná kampaň Putina by sa neformálne mohla začať na budúci mesiac.


„Hoci voľby v Rusku podliehajú zásahom a kontrole zo strany Kremľa, zostávajú kľúčovým nástrojom politickej legitimizácie,“ tvrdia Briti, ktorí vyslovili aj prognózu v súvislosti s Putinovou predvolebnou kampaňou.

„Je takmer isté, že Putinova predvolebná kampaň sa zameria na tému Ruska ako samostatnej civilizácie, ktorá potrebuje obranu pred vonkajšími nepriateľmi. Tento príbeh sa často používa na ospravedlnenie krokov štátu a Putinovho upevňovania moci. V príprave na voľby sa bude Kremeľ takmer určite snažiť minimalizovať nepopulárne politické kroky. Je preto vysoko nepravdepodobné, že by sa pred prezidentskými voľbami v marci 2024 zrealizovala ďalšia mobilizačná vlna.“

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 23. február 2024

horoskopy na dnes piatok 23 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 23. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Zosilnený vzťah k štúdiu, ako aj potreba zmeny vás bude dostatočne napĺňať, takže sa dnes určite nudiť nebudete. Pripravuje sa neobyčajný zážitok, ak k nemu prispejete.

Býk 21.4. - 21.5.

Všímajte si okolie a dbajte na to, aby vaša odvaha a odhodlanie neprekročili únosnú mieru. Vyhnite sa možným konfliktom, ktoré dnes naozaj nepotrebujete. Zoznámite sa s istou šikovnou osobou.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Pred vami sú zmeny v citovej oblasti. Očakávajú vás nepríjemné rozhovory. Pri rozhodnutiach postupujte veľmi opatrne. Asi ešte niečo zachránite.
Všetky Horoskopy pre Piatok 23. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie