• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Prvá zahraničná cesta premiéra Fica povedie do Česka, stretne sa s viacerými predstaviteľmi aj prezidentom Pavlom

Prvá zahraničná cesta premiéra Fica povedie do Česka, stretne sa s viacerými predstaviteľmi aj prezidentom Pavlom

V rámci zahraničnej cesty položí veniec k hrobu neznámeho vojaka na Národnom pamätníku na Vítkove a k pamätníku Milana Rastislava Štefánika.

23.11.2023 (SITA.sk) - Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) odcestuje v piatok do susednej Českej republiky na prvú oficiálnu zahraničnú návštevu po vymenovaní do funkcie.

V úvode návštevy sa Fico stretne s predsedom Senátu Českej republiky Milošom Vystrčilom a s predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu Markétou Pekarovou Adamovou.

Neskôr sa stretne s českým premiérom Petrom Fialom, s ktorým budú rokovať o vzájomných bilaterálnych vzťahoch a aktuálnych otázkach európskej politiky. Navštívi aj českého prezidenta Petra Pavla na Pražskom hrade.

Premiéra Fica zaujíma v zahraničných aktivitách Ázia a stredná Amerika, vycestuje len ak to bude mať význam

Slovensko má rozpracované viaceré investičné projekty. Počas návštevy Ministerstva hospodárstva SR o tom informoval predseda vlády Robert Fico.

Ambície v zahraničných aktivitách

„Niečo je na stole, na niečom reálne teraz pracujeme. Máme rozpracované dve alebo tri veci, jedna bude mať pomerne rýchly spad, otázne je, či sa dohodneme na intenzite pomoci zo strany štátu. Budeme vás informovať, až keď to bude definitívne dohodnuté,“ vyhlásil premiér.


Vyjadril sa aj k svojím ambíciám z hľadiska zahraničných aktivít. „Mňa bude veľmi zaujímať juhovýchodná Ázia a stredná Amerika. Ale ako tu stojím, tak vám prisahám, že mňa nikto nedostane na žiadnu cestu, ktorá bude výletom. Pôjdem len vtedy, už som uťahaný, keď to bude mať význam,“ skonštatoval.


Veľký dôraz chce dať vláda podľa Fica aj na ekonomickú diplomaciu a podporovať nielen príchod zahraničných investorov na Slovensko, ale aj investície našich firiem v zahraničí.

Prioritou je pracovná sila na Slovensku

Počas návštevy rezortu hospodárstva rokoval predseda vlády s ministerkou hospodárstva Denisou Sakovou aj o probléme nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily.


Vláda je podľa neho pripravená hovoriť s podnikateľmi o požiadavkách, ktoré majú. Slovensko sa podľa premiéra pravdepodobne nevyhne legálnej migrácií, v tejto oblasti však podniky narážajú na veľmi náročne povoľovacie konania.

„Poveril som časť môjho tímu poradcov, aby okamžite začali pracovať na novom legislatívnom rámci, ako maximálne skrátiť lehoty, keď nejaká firma urgentne potrebuje zamestnancov a nevie ich zohnať na slovenskom pracovnom trhu,“ uviedol.


Prioritou ale podľa neho musí byť nájsť pracovnú silu na Slovensku. V tejto súvislosti kritizoval aktuálnu štruktúru ponuky stredného a vysokého školstva. „Bude to treba trošku prispôsobiť,“ avizoval.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie