• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Proukrajinskí agenti v Rusku podľa USA vykonali bezpilotné útoky, drony však neleteli z Ukrajiny

Proukrajinskí agenti v Rusku podľa USA vykonali bezpilotné útoky, drony však neleteli z Ukrajiny

Americkí predstavitelia sa však domnievajú, že Ukrajina vytvorila v Rusku sabotážne bunky zložené zo zmesi proukrajinských sympatizantov.

5.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajina si v Rusku údajne vybudovala sieť agentov a sympatizantov, ktorí sa snažia vykonávať sabotážne akcie proti ruským cieľom, a začala im taktiež poskytovať bezpilotné lietadlá na vykonanie útokov.

Bezpilotný útok na Kremeľ

Pre spravodajský web CNN to uviedlo viacero ľudí oboznámených s americkými spravodajskými službami.

Americkí predstavitelia sa domnievajú, že títo proukrajinskí agenti v Rusku vykonali aj bezpilotný útok zo začiatku mája, ktorý sa zameral na Kremeľ. Drony vtedy podľa Američanov nepreleteli z Ukrajiny do Moskvy, ale títo agenti ich vypustili priamo v Rusku.

Nie je jasné, či ďalšie útoky bezpilotných lietadiel uskutočnené v ostatných dňoch boli tiež vykonané z Ruska alebo či za nimi stojí táto sieť proukrajinských agentov.

Americkí predstavitelia sa však domnievajú, že Ukrajina vytvorila v Rusku sabotážne bunky zložené zo zmesi proukrajinských sympatizantov a agentov dobre vycvičených pre tento druh vojny.

Pašerácke trasy

Predpokladá sa, že Ukrajina im poskytla bezpilotné lietadlá ukrajinskej výroby a dvaja americkí predstavitelia povedali CNN, že neexistujú dôkazy o tom, že by útoky bezpilotných lietadiel boli uskutočnené pomocou bezpilotných lietadiel od USA.


Predstavitelia nevedeli s konečnou platnosťou povedať, ako sa Ukrajine podarilo dostať drony za nepriateľské línie, ale dva zo zdrojov povedali CNN, že Kyjev vytvoril dobre fungujúce pašerácke trasy, ktoré mohol použiť na posielanie dronov alebo komponentov dronov do Ruska.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie