• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

Prezident Pavel udelil ďalším 14 Čechom povolenie bojovať s ukrajinskou armádou, pár žiadostí však aj zamietol

Prezident Pavel udelil ďalším 14 Čechom povolenie bojovať s ukrajinskou armádou, pár žiadostí však aj zamietol

Službu v cudzích ozbrojených silách totiž inak česká legislatíva zakazuje.

2.8.2023 (SITA.sk) - Ďalších štrnásť občanov Českej republiky, ktorí si želajú spoločne s ukrajinskou armádou bojovať proti ruskej invázii, dostalo povolenie od českého prezidenta Petra Pavla. Ide o nevyhnutný krok pre tých, ktorí chcú legálne pomôcť Ukrajine so zbraňou v ruke. Informuje o tom portál iROZHLAS.cz.

Súhlas hlavy štátu s pripojením sa k ukrajinskej armáde aktuálne má 146 občanov Česka. Predchádzajúci český prezident Miloš Zeman totiž dal povolenie 132 žiadateľom.

„Prezident Petr Pavel podpísal celkovo 14 kladných rozhodnutí o jeho súhlase so vstupom českých občanov do ozbrojených síl Ukrajiny," oznámila portálu iROZHLAS.cz prezidentova hovorkyňa Markéta Řeháková.

Okrem toho Pavel, ktorý je v úrade od 9. marca, ôsmim ľuďom žiadosť zamietol. Dôvody negatívneho rozhodnutia Řeháková odmietla komentovať.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie