• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Prevrat sa deje iba v hlave Roberta Fica a tára tu somariny, vyhlásil Šeliga (video)

Prevrat sa deje iba v hlave Roberta Fica a tára tu somariny, vyhlásil Šeliga (video)

Šeliga pripomenul, že s podobnými tvrdeniami prišiel Fico aj v minulosti, napríklad v roku 2018.

17.8.2023 (SITA.sk) - Prevrat sa deje iba v hlave Roberta Fica, povedal v statuse na sociálnej sieti poslanec Národnej rady Juraj Šeliga (Demokrati).

Reagoval tak na vyjadrenia predsedu strany Smer-SD o pokuse o policajný prevrat v súvislosti s dnešným zásahom NAKA.

Podobné tvrdenia aj v minulosti

Šeliga je toho názoru, že to, čo robí Fico je mimoriadne nebezpečné.

„Straší ľudí, zastrašuje vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov. A pritom oni si majú robiť iba svoju robotu. Je tu policajt, nad ním je prokurátor, nad ním je sudca. A nikto sa im do toho nemá starať. A už vonkoncom nie Fico, ktorý ich straší a tvrdí, že keď vyšetrujú podozrivé konania, ktoré môžu súvisieť aj s ním, tak ide o štátny prevrat," vraví Šeliga.

Zrušenie inštitúcií

Podľa neho to nesmieme dovoliť, lebo nejde len o nejaké vyšetrovania, ale aj o to, čo bude so Slovenskom po 30. septembri.

Šeliga je presvedčený, že ak by sa Fico a spol. dostali k moci, zastavili by všetky vyšetrovania, zrušili by špeciálnu prokuratúru i Špecializovaný trestný súd a ďalšie inštitúcie.

„A to len preto, aby on bol beztrestný. Aby jeho nominanti boli beztrestní. Je ochotný zájsť tak ďaleko, že tu bude tárať somariny o štátnom prevrate," tvrdí Šeliga.

Dodal, že oni nebudú ticho a nebudú ustupovať, lebo teraz je podľa neho čas postaviť sa ľuďom, ako je Robert Fico.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie