• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Preferencie Slovákov pri výbere vozidla sa v júli výrazne nezmenili, naďalej uprednostňujú benzínový pohon

Preferencie Slovákov pri výbere vozidla sa v júli výrazne nezmenili, naďalej uprednostňujú benzínový pohon

V júli sa na Slovensku predalo aj 163 elektromobilov. Ich podiel na celkových registráciách tak predstavoval iba 2 %.

Ani júlové predaje automobilov na Slovensku nepriniesli zásadný posun v preferenciách Slovákov pri výbere vozidla podľa typu paliva. Takmer polovica zo všetkých predaných nových osobných áut mala benzínový pohon.

Z celkového počtu 8 001 malo čisto benzínový pohon 3 851. Dieselové motory malo asi 18 % nových predaných automobilov. Vyplýva to z údajov zverejnených Zväzom automobilového priemyslu SR.

V júli sa na Slovensku predalo aj 163 elektromobilov. Ich podiel na celkových registráciách tak predstavoval iba 2 %. Od začiatku roku sa pre kúpu nového elektrického osobného vozidla rozhodlo 1 249 kupujúcich. Z celkového počtu 53 458 predaných kusov to predstavuje asi 2,3 %.

Čo sa týka malých úžitkových vozidiel, tu v predajoch jednoznačne dominujú dieselové motory, tvoria asi 90 % všetkých predajov. Podiel elektromobilov tu v júlových predajoch dosiahol asi 3 %, od začiatku roka to bolo asi 3,6 %.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie