• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Pozornosť sveta po zničení Kachovskej priehrady nebola dostatočná, kritizuje Zelenskyj

Pozornosť sveta po zničení Kachovskej priehrady nebola dostatočná, kritizuje Zelenskyj

Prezident Volodymyr Zelenskyj označil situáciu v Chersonskej oblasti za katastrofálnu.

8.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil v stredu situáciu po zničení Kachovskej priehrady v Chersonskej oblasti za „katastrofálnu". Upozornil pritom najmä na situáciu v Rusmi okupovanej časti. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Situácia v Chersonskej oblasti

„Dnes sme sa celý deň venovali následkom ruského teroristického útoku na vodnú elektráreň Kachovka. Desiatky osád na nami kontrolovanom území boli zaplavené. Tisíce domov boli zaplavené!," povedal Zelenskyj počas nočného príhovoru a dodal, že „situácia v okupovanej časti Chersonskej oblasti je úplne katastrofálna".

Okupanti podľa neho „jednoducho nechali ľudí v týchto hrozných podmienkach. Bez záchrany, bez vody, len na strechách domov v zaplavených obciach".

Ukrajinský prezident zároveň vyzval na „jasnú a rýchlu" humanitárnu reakciu zo strany medzinárodnej komunity. Upozornil pritom, že je zložité povedať, „koľko ľudí v dočasne okupovanej časti Chersonskej oblasti by mohlo zomrieť bez záchrany, bez pitnej vody, bez jedla, bez lekárskej pomoci".

Nedostatočná pozornosť sveta

Ukrajinská armáda a záchranné služby podľa neho „zachraňujú toľko ľudí, ako je len možné" a to aj napriek ruskému ostreľovaniu.

„Keď sa naše jednotky snažia dostať (obyvateľov) preč, okupanti na nich z diaľky strieľajú," povedal v rozhovore pre nemecký denník Bild. „Vo chvíli, keď sa ich naši pomocníci pokúšajú zachrániť, strieľajú na nich. Všetky následky uvidíme až o niekoľko dní, keď voda trochu opadne," dodal.

Je preto podľa neho „potrebné vyvinúť väčšie úsilie. Potrebujeme, aby sa medzinárodné organizácie, ako napríklad Medzinárodný výbor Červeného kríža, okamžite zapojili do záchrannej operácie a pomohli ľuďom v okupovanej časti Chersonskej oblasti," povedal Zelenskyj a vyjadril sklamanie s tým, že „bohužiaľ, pozornosť sveta nebola dostatočná".

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie