• Dnes je: Piatok 23. apríla 2021 meniny má Vojtech

Polícia je takticky pripravená na protest. Minister Mikulec vyzýva ľudí, aby „mali rozum“

Polícia je takticky pripravená na protest. Minister Mikulec vyzýva ľudí, aby „mali rozum“

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) zdôraznil, že v čase núdzového stavu hrozia protestujúcim vysoké sankcie.

11.11.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenská polícia je takticky pripravená na plánovaný protest proti obmedzeniam súvisiacim s koronavírusom, konať sa má v utorok 17. novembra v Bratislave. Po dnešnom rokovaní vlády to povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Hrozia im vysoké sankcie

Ľudí, ktorí sa plánujú na demonštrácii zúčastniť, vyzval, aby „mali rozum“ a ešte viac nezhoršovali epidemiologickú situáciu na Slovensku. Zdôraznil, že v čase núdzového stavu hrozia protestujúcim vysoké sankcie.

Účasť na proteste potvrdili aj predstavitelia opozičnej strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD).

„Ak ľudia nesúhlasia s vládnutím Igora Matoviča (OĽaNO), mali by 17. novembra prísť a vysloviť svoj názor. Pokojným a demokratickým spôsobom, aby nedali Matovičovi dôvod na ďalší brutálny zásah,“ uviedli vo videu na sociálnej sieti. Minister vnútra dodal, že je to ich rozhodnutie a polícia sa nim bude zaoberať.


Obvinili ich z útoku na verejného činiteľa

Po prvom proteste tohto typu, ktorý sa konal pred Úradom vlády SR 17. októbra, polícia obvinila z obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa, spáchaného počas núdzového stavu, 31-ročného občana ČR Pavla R. a 31-ročného Martina J. z okresu Poprad. Obvinený občan ČR je momentálne stíhaný väzobne.


„Osoby, ktoré útočili na príslušníkov Policajného zboru, iných verejných činiteľov a techniku, sú podozrivé zo spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa počas núdzového stavu, s predpokladanou sadzbou trestu odňatia slobody na 12 až 25 rokov alebo doživotie,“ uviedla polícia.


V SÚVISLOSTI S OBJASŇOVANÍM VIACERÝCH TRESTNÝCH ČINOV

PÁTRAME PO TOTOŽNOSTI NEZNÁMYCH OSÔB

Tak ako sme Vás v súvislosti so zhromaždením, ktoré sa uskutočnilo dňa 17. októbra 2020 už v uplynulých týždňoch informovali, bratislavská polícia priebežne analyzuje a vyhodnocuje získané audiovizuálne záznamy ako aj iné informácie za účelom vyvodenia trestnoprávnej zodpovednosti voči konkrétnym osobám. Z obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa bolo doposiaľ vznesené obvinenie celkovo dvom mužom. V zmysle trestného zákona hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov.


V tejto súvislosti sa obraciame aj na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri stotožnení osôb na priložených záberoch, ktoré by svojimi informáciami mohli napomôcť k objasneniu viacerých trestných činov.


Akékoľvek informácie, ktoré by polícii pomohli stotožniť osoby na záberoch nám oznámte na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, alebo formou messenger správy na Facebooku Policajného zboru.

Zdroj: FB Polícia SR


Taraba vyzval poslancov, aby zvolali mimoriadnu schôdzu parlamentu na zrušenie núdzového stavu


Matovič stráca pôdu pod nohami a zatýkanie nominantov Smeru mu nepomôže, tvrdí politológ


Obchodná komora a Klub 500 sú za návrat života na Slovensku do normálu, chcú sa stretnúť s Matovičom

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie