• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Policajti z týchto krajov dostali ďalších 40 hybridných vozidiel, ministerstvo buduje aj nabíjacie stanice

Policajti z týchto krajov dostali ďalších 40 hybridných vozidiel, ministerstvo buduje aj nabíjacie stanice

Ministerstvo vnútra distribuuje nové vozidlá na policajné útvary už od mája tohto roku.

14.7.2023 (SITA.sk) - Policajti dostali ďalších 40 hybridných vozidiel, ktoré boli obstarané z Plánu obnovy a odolnosti. Nové hybridné vozidlá si prevzali policajti z útvarov v pôsobnosti krajských riaditeľstiev Policajného zboru Nitra, Trnava, Trenčín a Banská Bystrica. Do každého kraja pribudne 10 vozidiel, uviedol v tlačovej správe Tlačový odbor Kancelárie ministra vnútra.

Autá sú distribuované od mája

Vozidlá Toyota RAV4 PHEV (plug-in hybrid) postupne distribuuje ministerstvo vnútra na policajné útvary od mája 2023. Na základe verejného obstarávania zakúpilo 400 kusov. Kúpna cena jedného vozidla je 67 546 eur s DPH.

Ministerstvo vnútra tak v rámci Plánu obnovy a odolnosti po rokoch modernizuje dlhé roky zanedbávaný policajný autopark, čím zároveň skvalitňuje podmienky pre prácu polície a plní záväzok znížiť priemerný vek vozidiel vo flotile rezortu na 6,5 roka v súlade s koncepciou obnovy osobných vozidiel MV SR do roku 2031.

Modernizácia autoparku rezortu vnútra okrem úspor bežných výdavkov prispieva k bezpečnosti posádok. Autá sú v policajnom prevedení v novom metalickom dizajne.

Výbava vozidiel

Súčasťou dodávky je záruka na vozidlo 5 rokov alebo do najazdenia 150-tisíc km, set zimných pneumatík, predpríprava pre policajnú rádiostanicu a zvukovo-svetelné výstražné zariadenie. Rovnako kamera za čelným sklom a tmavé slnečné fólie. Okrem zosilnených poťahov sedadiel sú vybavené aj opačným zapínaním bezpečnostných pásov a hasiacim prístrojom.

Toyoty majú 225-kW kombinovaný výkon, z toho benzínový motor predstavuje 135 kW. V elektrickom režime zvládnu na jedno nabitie prejsť 75 kilometrov. Aj ostatné parametre sú prispôsobené policajnej službe – majú prevodovku e-CVT, pohon 4x4 a výbavu Dynamic.

Budujú aj nabíjacie stanice

Pre potreby nabíjania ekologických vozidiel už vybudoval rezort vnútra 182 bodov v 49 lokalitách na Slovensku. Do konca novembra tohto roku by však už policajti mali mať k dispozícii 430 nabíjacích bodov.

Ministerstvo vnútra sa v tomto volebnom období podarilo zaradiť do svojho autoparku 1 269 nových vozidiel. Do konca roku 2023 bude mať vo flotile 760 nízkoemisných vozidiel obstaraných v rámci Plánu obnovy a odolnosti. Zároveň rezort plánuje v tomto roku vyhlásiť ďalšie obstarávanie na asi 200 kusov vozidiel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie