• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Pojednávanie expolicajta stíhaného za zákrok pri cestnej kontrole bolo zrušené, súd sa s prípadom zaoberá už tretíkrát

Pojednávanie expolicajta stíhaného za zákrok pri cestnej kontrole bolo zrušené, súd sa s prípadom zaoberá už tretíkrát

Bývalý príslušník policajnej pohotovostnej motorizovanej jednotky je stíhaný pre zneužitie právomoci verejného činiteľa a obmedzovanie osobnej slobody.

28.11.2023 (SITA.sk) - Mestský súd Bratislava I sa mal v utorok zaoberať prípadom bývalého príslušníka pohotovostnej motorizovanej jednotky Policajného zboru Ľuboša Tiefenbacha, ktorý je stíhaný pre údajne neprimeraný zákrok pri cestnej kontrole z roku 2014. Pojednávanie však bolo nakoniec zrušené.

Zrušený verdikt

Ako pre médiá povedal hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, dôvodom je ospravedlnenie obhajcu obžalovaného.

Je to pritom už tretíkrát, čo sa má prvostupňový súd prípadom zaoberať. Naposledy totiž v júni 2022 Krajský súd v Bratislave zrušil verdikt vtedajšieho Okresného súdu Bratislava V, ktorý uznal v júni 2021 bývalého policajta opätovne za vinného z trestných činov obmedzovania osobnej slobody a zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Zároveň mu uložil trest tri roky väzenia s podmienečným odkladom na päť rokov. Súčasťou rozsudku bola tiež povinnosť obžalovaného verejne sa ospravedlniť poškodeným a zároveň trest zákazu činnosti spočívajúci vo výkone zamestnania, povolania a funkcie spojenej s rozhodovacou právomocou po dobu desiatich rokov.

Opätovné prejednanie

Odvolací bratislavský krajský súd v tejto súvislosti nariadil prvostupňovému, aby vec opätovne prejednal a rozhodol.

Okresný súd Ľubošovi Tiefenbachovi v súvislosti so zákrokom pri cestnej kontrole uložil rovnaký trest už v decembri 2019.

Krajský súd v Bratislave však následne rozhodnutie zrušil a prípad vrátil prvostupňovému súdu na opätovné rozhodnutie. Konkrétne okresnému súdu vyčítal, že sa nevysporiadal so žiadosťou obžalovaného na odňatie prípadu Okresnému súdu Bratislava V a jeho pridelenie inému súdu.

Zneužitie právomoci

Podľa prokuratúry sa dopustil trestných činov počas zásahu proti vodičke Marte B. pri cestnej kontrole v októbri 2014.

Video na internete

Na internete sa následne objavilo video, na ktorom policajt počas cestnej kontroly použil voči vodičke donucovacie prostriedky. Tie vyšetrovateľ a prokuratúra vyhodnotili ako neprimerané.

Bývalý policajt svoj zákrok zdôvodňoval tak, že žena pri sebe nemala potrebné doklady od auta a voči hliadke sa správala agresívne, za čo ju predviedli na policajné oddelenie. Video nakrútila dcéra vodičky Mária, ktorá bola na mieste incidentu.

Rovnako aj ju predviedli na policajnú stanicu, keďže pri sebe nemala občiansky preukaz. Obe ženy však tvrdili, že zákrok nevyprovokovali a agresívne sa k nim správal obžalovaný.

Ten v priebehu procesu viackrát žiadal odňatie prípadu Okresnému súdu Bratislava V a súdom v pôsobnosti Krajského súdu v Bratislave a namietal zaujatosť samosudkyne. Námietkam však súdy nevyhoveli.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie