• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Podnikateľ Bödör a ďalší z kauzy Dobytkár zostávajú vo väzbe, o predĺžení rozhodol najvyšší súd

Podnikateľ Bödör a ďalší z kauzy Dobytkár zostávajú vo väzbe, o predĺžení rozhodol najvyšší súd

Najvyšší súd SR zrušil tiež uznesenie o prepustení právnika na slobodu.

23.3.2021 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd SR (NS SR) na utorkovom neverejnom zasadnutí rozhodol o predĺžení lehoty trvania väzby obvineným Norbertovi Bödörovi, Ľubomírovi Partikovi a Petrovi Kubovi do 1. septembra 2021.

Ako ďalej informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, súd zároveň v celom rozsahu zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z pondelka 15. marca týkajúce sa právnika Milana K. Toho vtedy ŠTS prepustil z väzby na slobodu.

ŠTS pôvodne na základe návrhu prokurátora rozhodol o predĺžení trvania lehoty väzby Norberta Bödöra, Petra Kubu a Ľubomíra Partiku obvinených v kauze Dobytkár do 1. júla, NS SR však v utorok toto uznesenie zrušil.


ŠTS zároveň zamietol žiadosti obvinených o prepustenie z väzby na slobodu. Proti tomuto verdiktu podali sťažnosť, ktorú v utorok NS SR zamietol.


Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Poľnohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy vyčíslila na 10,5 milióna eur. V skupine osôb obvinených z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad exšéf PPA Juraj Kožuch, bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír Partika, bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek Kodada, finančník Martin Kvietik či podnikatelia Bödör a Peter Kuba. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti či veterinár.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie