• Dnes je: Streda 29. marca 2023 meniny má Miroslav

Počasie predpoveď na Śtvrtok 2. Februára 2023 premenlivá, prevažne veľká oblačnosť. Na viacerých miestach prehánky dážď.

Počasie predpoveď na Śtvrtok 2. Februára 2023 premenlivá, prevažne veľká oblačnosť. Na viacerých miestach prehánky dážď.

Predpoveď počasia na 2.2.2023, pranostiky, zjazdnosť ciest

Dnes bude premenlivá, prevažne veľká oblačnosť. Na viacerých miestach prehánky dážď alebo dážď so snehom, od cca 500 m, ojedinele aj nižšie, sneženie. V horských oblastiach lokálne tvorba snehových jazykov alebo závejov.

Najvyššia denná teplota 3 °C až 9 °C, na strednom a východnom Slovensku miestami -1 °C až 4 °C. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -6 °C.

Západný až severozápadný vietor 3 až 9, ojedinele - najmä na juhozápade - okolo 11 m/s, v nárazoch okolo 19 m/s (10 až 30, 40 km/h, nárazy 65 km/h). Na východe lokálne aj slabší vietor. Na horách nad pásmom lesa prudký vietor až víchrica.

Predpokladané množstvo zrážok: do 10 mm / do 10 cm snehu


Odporúčame:

Počasie na 10 dní


počasieTrvanie ročných období sa bude postupne meniť. Ktoré z nich bude najdlhšie?


Počasie pranostiky Február

Keď je február na sneh bohatý, býva marec suchý.

Február biely, mrazivý, nádej na úrodu posilí.

Keď je vo februári mokro, v auguste je sucho.

Mnoho snehu, mnoho sena.

Biely február pole silí.

Ak sa mačka vo februári vyhrieva na slnku, tak sa v marci bude vyhrievať pri peci.

Ak sa cez február zima nevysilí, nuž nám i Veľká noc bude v zimnej chvíli.

Ak je február veľmi mierny, je jarný čas potom biedny.

Keď je suchý február, je mokrý august.

Februárová voda - pre polia škoda.

Februárové slnko je falošné.

Keď v tomto mesiaci Mliečna cesta na nebi jasná, budúci rok bude hojný.

Ak vo februári nalapané vtáčky sú tučné, to znamená ešte sneh a zimu.

Keď vo februári žaby zakŕkajú, veľmi slabú úrodu gazdovia zvážajú.

Keď vo februári škovránok spieva, bude aj v apríli zima.

Ak február muchy vymámi, marec ich podlávi.

Keď severák vo februári neduje, potom v apríli strechy rozduchuje.

Keď sa končí február severným vetrom, dobre sa darí žencom.

Tuhé severné vetry koncom februára oznamujú úrodný rok.

Zúrivé vetry na konci februára suchý rok predpovedajú.

Vinohrad ak nezrežeš vo februári, nezrežeš v marci.


Odporúčame:

Predpoveď počasia


Odporúčame:

Horoskop na dnes


Súhrnná správa o počasí a zjazdnosti ciest

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem úseku D1 Dubná Skala - Turany, Ivachnová - Poprad, kde je čerstvý až kašovitý sneh do 1 - 2 cm, D1 Hybe - Važec do 4 - 5 cm, úsekov R3 Martin-diaľnica - Martin Volkswagen, Tvrdošín - Trstená a Sedliacka Dubová - Široká a R4 obchvat Svidníka, kde je taktiež čerstvý až kašovitý sneh hr. 1 - 2 cm.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na úsekoch ciest vo vyššie položených miestach najmä stredného a východného Slovenska sa na vozovkách môže nachádzať vrstva čerstvého až utlačeného snehu v hr. 1 - 3 cm, miestami hr. 4 - 5 cm. Čerstvý až utlačený sneh hr. 5 - 10 cm je na ceste II/578 v úseku Skalka - Kremnica a na cestách v okresoch Poprad, Kežmarok a Stará Ľubovňa.


Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý čerstvým až utlačeným snehom hr. 1 - 3 cm, na HP Donovaly a Šturec do 4 - 5 cm. Na HP Branisko, Zbojská, Soroška, Biela Hora, Dargov, Havran, Klenov, Pezinská Baba, Pusté Pole, Skýcov a Šútovce sú vozovky vlhké až mokré.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

Pozor na poľadovicu na ceste II/590 Malacky - Studienka!

Na HP Besník na ceste I/66 a na cestách v oblasti Liptovského Hrádku sa pre nárazový vietor tvoria snehové záveje.

HP Donovaly (I/59) je uzatvorený pre dopravu nad 10 m celkovej dĺžky.

Silné sneženie obmedzuje dohľadnosť do 50 m na HP Čertovica, do 100 m na D1 Turany až Poprad, na HP Šturec a v oblasti Námestova a Dolného Kubína.

Cesty III/3061 Štrba - Šuňava a III/3063 Lučivná sú pre silný vietor a tvorenie závejov uzatvorené.

Cesta III/3080 Poprad - Veľký Slavkov je v dôsledku skríženého kamiónu uzatvorená.

HP Príslop je uzavretý pre nákladné vozidlá nad 12 m dĺžky. Obchádzka vedie cez Tvrdošín (I/59).

HP Šútovce (III/1774) a cesta I/64 v úseku Nitrianske Pravno (II/519) - Fačkovské sedlo sú v zimnej sezóne uzavreté pre vozidlá nad 10 m dĺžky!

HP Herlianske Sedlo a cesta II/549 Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie sú v zimnom období neudržiavané a uzavreté pre všetku dopravu!


Na počasie je citlivejšie nežnejšie pohlavie a starší ľudia, ale dokáže potrápiť aj mladšie ročníky
Najčítanejšia najnovšia správa

Fico a Pellegrini sú na tom v prieskume dôveryhodnosti rovnako, najmenej ľudí verí Matovičovi

fico a pellegrini su na tom v prieskume doveryhodnosti rovnako najmenej ludi veri matovicovi

29.3.2023 (SITA.sk) - Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, dôveruje jej 43 percent Slovákov. Za ňou nasledujú Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD), ktorým zhodne dôveruje 29 percent ľudí. Ďalším v poradí je predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) s 22-percetnou dôverou a premiér Eduard Heger (Demokrati) s dôverou na úrovni 21 percent.

Najmenej dôveryhodný je Matovič

Naopak, najmenej dôveryhodným politikom je Igor Matovič (OĽaNO), ktorému nedôveruje 80 percent populácie Slovenska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk od 1. februára do 5. marca na vzorke 1 006 respondentov starších ako 18 rokov.


Dôveru prezidentke Čaputovej deklarujú ľudia bez ohľadu na vek. Mierne častejšie jej nedôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov. Dôveru jej častejšie deklarujú obyvatelia Bratislavského, ale aj Prešovského a Košického kraja. Výrazne menej často jej dôverujú obyvatelia Žilinského a Nitrianskeho kraja.

Dôveru Čaputovej deklarujú najmä voliči strán Progresívne Slovensko, Za ľudí, SaS, ale čiastočne aj KDH, Sme rodina alebo OĽaNO.

Kto najviac dôveruje Ficovi a Pellegrinimu?

Predsedovi strany Smer-SD Ficovi dôverujú ľudia vo veku 50 a viac rokov a najmä obyvatelia Prešovského a Žilinského kraja. Naopak, nedôveru mu deklarujú obyvatelia Bratislavského alebo Banskobystrického kraja. Dôveru má najmä u voličov strany Smer-SD, ale aj Hlas-SD a Republika.

Súčasnému premiérovi Hegerovi deklarujú dôveru obyvatelia bez ohľadu na vek. Dôveru mu deklarujú najmä obyvatelia Trnavského, Prešovského a Košického kraja. Z hľadiska podpory politických strán mu deklarujú dôveru voliči strán OĽaNO, KDH a PS, čiastočne aj voliči SaS, Za ľudí a Sme rodina.


Bývalému premiérovi a lídrovi strany Hlas-SD Pellegrinimu mierne častejšie dôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov a najmä obyvatelia Prešovského kraja. Nedôveru mu deklarujú častejšie obyvatelia Trnavského kraja. Z hľadiska podpory strán mu dôverujú voliči strán Hlas-SD, Smer-SD, Za ľudí alebo Sme rodina.


Počasie