• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

PMÚ intenzívnejšie sleduje dodávateľov a odberateľov na Slovensku, ÚRSO pokračuje v preverovaní cenníkov na trhu

PMÚ intenzívnejšie sleduje dodávateľov a odberateľov na Slovensku, ÚRSO pokračuje v preverovaní cenníkov na trhu

ÚRSO začiatkom týždňa informoval, že pokračuje v preverovaní cenníkov na trhu dodávky elektriny a plynu pre regulovaných aj neregulovaných odberateľov.

Protimonopolný úrad SR (PMÚ) v ostatnom období intenzívnejšie sleduje vývoj situácie na energetických trhoch a monitoruje správanie dodávateľov a odberateľov energií na slovenskom trhu.

Klesajúce ceny elektriny

PMÚ spolupracuje s Úradom pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Ako informovala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská, aktuálne spolupráca vyústila do spustenia prieskumu. Ten sa zameriava na dodržiavanie zákona o ochrane hospodárskej súťaže.

„Vzhľadom na klesajúce ceny elektriny na veľkoobchodnom trhu úrad apeluje na odberateľov s vysokými cenami za dodávku elektriny, aby sa vo vlastnom záujme v tomto období aktívne zaujímali o ponuky konkurenčných dodávateľov elektriny pôsobiacich na území Slovenskej republiky s cieľom znížiť svoje náklady na energie,“ dodala Oľšavská.

Cenníky na trhu

ÚRSO začiatkom týždňa informoval, že pokračuje v preverovaní cenníkov na trhu dodávky elektriny a plynu pre regulovaných aj neregulovaných odberateľov.


Úrad oslovil dodávateľov elektriny a plynu s požiadavkou na predloženie podrobných údajov o objemoch, nákladoch a cenníkoch.


Ako informoval hovorca ÚRSO Radoslav Igaz, po vyhodnotení predložených údajov úrad zváži ďalšie kroky, či už v oblasti cenovej regulácie dodávky elektriny pre zraniteľných odberateľov, ale aj v možnom využití sankčných mechanizmov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie