• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Pellegriniho riešia pre luxusné auto so šoférom, Remišovej hrozila pokuta vo výške mesačného platu

Pellegriniho riešia pre luxusné auto so šoférom, Remišovej hrozila pokuta vo výške mesačného platu

Majetkové priznania za minulý rok v zákonnom termíne neposlalo okolo 100 verejných funkcionárov.

10.5.2022 (Webnoviny.sk) - Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcii začal konanie voči nezaradenému poslancovi Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD) pre podozrivé užívanie auta so šoférom.

Pre agentúru SITA to povedal predseda parlamentného výboru Boris Susko (Smer-SD). S podnetom sa na výbor obrátilo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Susko priblížil, že výbor najskôr vyzve verejného funkcionára, aby sa vyjadril a potom bude konanie pokračovať.

Prenájom auta so šoférom

Poslanci OĽaNO v marci vyzvali predsedu strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), aby zverejnil všetky zmluvy, faktúry a výpisy z účtu, ktoré preukazujú, za akú sumu si od spoločnosti SAD Zvolen prenajíma luxusný automobil so šoférom.

Podľa medializovaných informácií, ktoré priniesol Denník N, si predseda mimoparlamentného Hlasu-SD Pellegrini vybavil u svojho kamaráta a šéfa SAD Zvolen automobil Volkswagen Touareg spolu so šoférom, ktorého má platiť SAD Zvolen.

Poslanci nezahlasovali za pokutu

Parlamentný výbor riešil aj prípad ministerky Veroniky Remišovej (Za ľudí). Podľa Suska výbor konal voči Remišovej ako štatutárke ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie za to, že neoznamuje údaje o verejných funkcionároch v lehotách a v potrebnej kvalite.

Remišovej hrozila pokuta vo výške jedného mesačného platu. Konanie sa voči nej zastavilo, pretože poslanci nezahlasovali za uloženie pokuty. Nenašli sa tri pätiny hlasov.

Do konca apríla mali verejní funkcionári doručiť parlamentnému výboru oznámenia o majetkových pomeroch za rok 2021. Podľa Suska to vyzerá tak, že oznámenie neposlalo okolo 100 verejných funkcionárov.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie